YEMİŞ, İÇMİŞ GİTMİŞLER

YEMİŞ, İÇMİŞ GİTMİŞLER

Partinize söyleyin, borçlarını ödesinler!

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, meclis toplantısında; belediye borçlarının binaya asılmasını hoş bulmadıklarını söyleyen AKP’li meclis üyelerine; “İnsan yediği yemeğin parasını belediyeye ödetmez. Partinize söyleyin, borçlarını ödesinler” diyerek tepki gösterdi.

Mayıs ayı olağan meclis toplantısında, Kırşehir Belediyesi’nin AK Partili meclis üyeleri; Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun hizmet binası dışına astırdığı 462 Milyonluk Belediye borcu afişi ile ilgili tepki gösterdi.

Selahattin Ekicioğlu, tepki gösteren AKP’li üyelere; “Biz şeffafız. Açıklarsam kimse yerinden kalkamaz. Kimse meclisten kalkamaz. İnsan yediği yemeğin parasını belediyeye ödettirmez. Biz kimseyle kavgaya gelmedik ama kimsenin hakkını da kimseye yedirmeyeceğiz. Ben iştiraklerdeki yetkililere şunu söyledim, benim çayım gelirse parasını alacaksınız.”  diyerek karşılık verdi.

“Yazık değil mi tüyü bitmemiş yetimin hakkına?”

Seçim dönemindeki harcamalara da değinen Ekicioğlu; “Herkes yazdırmış. A müdür yemiş gitmiş, B başkan içmiş gitmiş. Böyle bir mantık olur mu ya? Bu da tam seçim döneminde veyahut toplu yemekler verilmiş. Kırşehir Belediyesi’nin 3. ayına bakın 15 lira harcıyorsak 30 lira harcamışız. Yazık değil mi tüyü bitmemiş yetimin hakkına? Size şunu taahhüt ediyorum 5 yıl sonra özel kalemden 1 lira ödersem o zaman yüzüme tükürün. Yemek parası bir garibana harcarım ona bir şey demem. Ekmek arası söylüyorum parasını ödüyorum.” dedi.

“Yahu, 3 bin lira 5 bin lira, Kadın Kolları yer gider mi?”

AKP ’nin Kadın Kolları’nın ve Gençlik Kolları’nın yemek yiyip ödemeyi belediye adına yazdırdıklarını da sözlerine ekleyen Ekicioğlu; “Partinize lütfen söyleyin borçlarını ödesinler. Bir partinin gençlik kolları yemek yer gider mi oradan? Yahu, 3 bin lira 5 bin lira, Kadın Kolları yer gider mi? Bu etik değil. Şeffaf olacağız dedik; adaletli olacağız, berrak olacağız, gizli ajandamız olmayacak. Geçmişte yapılan hataları, bugünkü meclis üyeleri, başkan yardımcılarımız yapmasın diye açıklıyoruz. Ben yapmayayım diye anlatıyorum. Özel kalemim yapmasın diye açıklıyorum.” diyerek, yapılanların ahlâka uymadığını vurguladı.

İstisnaları var mıdır bilmem ama AKP’nin bütün belediyelerinde durum böyle. Belediye iştiraki olan tesisler, AKP yöneticilerinin beleşten yiyip içtikleri, misafirlerini milletin kesesinden ağırladıkları arpalıklar haline dönüştürülmüş durumda.

Kırşehir belediye başkanlığı da AKP’den MHP’ye geçince bu rezalet ortaya dökülüyor.

Maraş Belediyesi’nde de görevden almalar, söylentiler ayyuka çıkmış durumda. Eski Belediye başkanından kalan kadrolar savruluyor. Deniyor ki, “Belediye CHP’ye geçse bu kadar olmazdı.” Bir Maraşlı olarak bu kadro değişikliklerine doğru veya yanlış demiyorum. Ama şu var ki, aynı parti içinde bu kadar büyük savrulmalar oluyorsa, ortada yolunda gitmeyen çok büyük şeyler var demektir. Bu yolunda gitmeyen işler gidenden mi yoksa gelenden mi kaynaklanıyor?

A. Bâki AYTEMİZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: