AKP İSRAİL’LE NORMALLEŞİYOR

Sözde İslâmcı AKP iktidarının Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve İsrail ilişkilerini tamamen normalleştirme ve karşılıklı olarak büyükelçi atama kararı aldıklarını duyurdu.

Çavuşoğlu yaptığı konuşmada “Yeni hükümet göreve geldikten sonra İsrail’de diyalog süreci başlamıştı. Sonuçta ilişkilerin normalleşmesi konusunda atacağımız adımlar içinde büyükelçileri atamak da vardı. Büyükelçilerin atanması konusunda çalışmaları başlattık diye açıklama yapmıştık. İsrail’den de olumlu adım geldi. Türkiye olarak İsrail’e büyükelçi atama kararı aldık. Hayırlısı olsun. Bundan sonra isimlerin belirlenmesi süreci başlıyor” dedi.

Çavuşoğlu, süreç için “normalleşme” diyor. Yani bundan önceki süreç, İsrail’e atıp tutmalar anormal olandı. Normal olan İsrail’e atıp tutmak değil, al gülüm ver gülüm, ilişkiye girmekmiş.

Bu “anormal” durumdan, müslümanların gazını alıp, müslümanları AKP üzerinden imânsız rejime yedeklemek, entegre etmek için istifade etiler. Şimdi artık şartlar bu “anormal” durumu sonlandırıp, AKP için normal olana dönmeyi gerektiriyormuş.

Atılan bu adımın, bir zamanlar “Büyük Doğu’yu kuracağız!” taahhüdü ile ahmak avına çıkan iktidarın gerçek yüzünü ortaya koyuyor oluşu bir yana, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu konuyla alâkalı olarak, “Gerçek bir Büyük Doğu projesinde İsrail diye bir devlete yer yoktur!” demişti. Biz, bu ibaredeki “gerçek” vurgusunun altını bir kez daha çizmek istiyoruz.

Gerçek Büyük Doğu projesi ile sahtesini birbirinden ayıracak olan siyasî tavır, İsrail’e karşı duruşta ortaya çıkar, çıkıyor.

Gerçek Büyük Doğu için, Büyük Doğu’nun yürüyen hâli demek olan İBDA’nın, şehid Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun -ki, O’nun şehadetinde AKP iktidarının payı ayrı mesele- şanlı izinde sahtelere ve aldatıcılara kanmadan Adımlar’ımızı atmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: