İDEOLOJİK FORMASYONU OLMAYAN YÖNETİCİLERE-KADROLARA GÜVENİLMEZ

Alexander DUGİN

Alexander Dugin’in dün Rusya’da yaşanan darbe teşebbüsü akabinde yapmış olduğu kısa değerlendirme… Bu değerlendirmede, Başyücelik rejimi ve Yüceler Kurultayı’nın mânâ olarak kendisini pratikte nasıl dayattığını görebiliyoruz; başlık bize ait:

Hâkimiyetine doğrudan bir meydan okumayla yüzleşmek için Başkomutan’ın (Putin) maiyeti arasında dayanabileceği yeterince güçlü ve cesur tek bir figür yoktu. Sadece Egemen Lukashenko, Egemen Putin’in yanında yer alarak meydan okumaya karşı birlikte durdular. Yaşananlar, birçok kişinin gölgede kalarak ve ona bağlı görünerek Başkan’a ve halka komplo kurabileceğini, kritik bir durumda Anavatanı kurtarman söz konusu olduğunda onlara güvenilemeyeceğini ortaya çıkardı. Seçkinlerin dün ortada görünmeyişleri çok aşağılıktı.

Tek bir sistematik çözüm var: Yönetici sınıfın derhal ve gerçekten vatansever bir şekilde ideolojik formasyona kavuşturulması ve yöneticilerin bunlardan teşekkülü. Sadece iyi eğitilmiş bir elitin kahramanca davranması ve acil bir durumda uygun şekilde hareket etmesi beklenebilir. Böyle bir yönetici seçkine, egemen bir seçkine ihtiyacımız var, aksi takdirde her şey kendini tekrar edecektir. Sistemimizin zayıf yönlerini dün tüm ihtişamıyla gördük ancak Putin’in iradesini, Lukashenko’nun gerçek dostluğunu ve tüm gerçek vatanseverlerin başkanımıza verdiği tam ve tavizsiz desteğe de şahit olduk. Birçoğu Prigozhin gibi düşünüyor ama kritik bir durumda Putin’i destekledi ve bu çok değerli.

Tercüme: Adımlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: