DİYANET’TEN AKP’Lİ KÜLÜNK’E SUÇ DUYURUSU

AKP içinde uzun zamandır alttan alta devam eden iç hesaplaşma gün geçtikçe daha da su üzerine çıkmaya ve gizlenmez olmaya başladı. Bu işler böyledir… Menfaat çetesi, para varken değil, bittiğinde, bölüşürken haksızlığa uğradıklarını iddia edenlerin, yeterince pay alamadıklarından mağdur olduklarını öne sürenlerin işe çom-ak sokmasıyla birbirine düşer ve dağılır.

Dün, “Birbirlerine Düştüler” başlığı altında Külünk’ün Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş hakkındaki “terörist” iddialarını gündeme getirmiştik. Külünk, sosyal medya üzerinden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı hedef almış, Erbaş’ın istihbarat birimlerince PKK’ya destek verdiği tespiti yapılan şirketlere fahiş ödemeler yaparak haksız kazanç sağlamalarına imkân verilmesine göz yumduğunu iddia etmişti.

‘FETÖ’cülerin de halen Diyanet’te üst düzey görevlerde bulunduğunu iddia eden Külünk, bir Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı’nın hakkında ‘FETÖ’ iddiası bulunan bir kısım personele ‘kol kanat gerdiği’ni iddia etmişti.

Bugünkü gelişme ise, Diyanet İşleri Başkanlığı, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk’ün iddialarını yargıya taşıması şeklinde oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Külünk’ün suçlamalarına ilişkin açıklama yaptı.

Diyanet’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Diyanet İşleri Başkanlığı, Başkanlık ve yöneticileriyle ilgili iftiralarda ve gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunan Metin Külünk hakkında hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda, Diyanet İşleri Başkanlığı ve yöneticileriyle ilgili iftiralarda ve gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunan Metin Külünk hakkında gerekli hukuki süreç başlatılmıştır.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: