GKB Her Zamanki Gibi Kınadı

GKB Her Zamanki Gibi  Kınadı

Genel Kurmay Başkanlığı, Diyarbakır’da Astsubay Nejdet Aydoğdu’ya karşı girişilen saldırı için TSK’nın internet sitesinde kamu oyuna duyuru yayınladı. GKB duyurusunda,

29 Ekim 2014 günü saat 16.50 sularında, Diyarbakır Merkez Bağlar İlçesi Körhat mahallesi Çarşamba pazarında ailesi yanında olduğu halde alışveriş yapmakta olan Hv. Astsb. ÜçvşNejdet AYDOĞDU yüzleri maskeli, kimlikleri ve eşgalleri henüz belirlenemeyen iki kişi tarafından, yakın mesafeden başına ateş edilmek suretiyleağır yaralanmış, ancak kurtarılamayarak şehit olmuştur.”

Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimensuplarımıza  başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.” şeklinde oldu.

Daha öncede Hakkari‘nin Yüksekova ilçesinde  PKK tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu 3 askerimiz  şehit olmuş GKB ise TSK’nin internet sitesinde kamu oyuna şu duyuruyu yapmıştı,

Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından; 25 Ekim 2014 günü saat 16.00’da, Hakkâri İli Yüksekova İlçe Merkezinde düzenlenen silahlı saldırısonucu, bir Uzman Jandarma Çavuş ve iki Jandarma Er şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.” şeklinde oldu.

Ülkede Terör örgütü karakollar basıyor GKB sadece kınıyor.

Mahallelerde özerklik ilan ediliyor GKB‘den ses yok

 PKK Adam kaçırıyor GKB ses yok.

 PKK Kurduğu mahkemelerde halkı yargılıyor GKB‘den çıt çıkmıyor.

Yollar kesiliyor, Vergi toplanıyor, 6-7 Ekim ayaklanmasıyla Yasin BörüTuran Yavaş, Cumali Güneş, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş gibi bir çok masum vatandaşımızı katlediliyor. GKB var mı yok mu belli değil, Korucu elektrik direğine bağlanıp katlediliyor, Asker sokak ortasında sırtından kalleşçe kurşunlanıyor.

 Genelkurmay Başkanlığı kınama yayınlıyor.

 GKB‘nin yaptığı kınama açıklamaları sanki bir sivil toplum kuruluşunu andırıyor.

GKB’nin ortaya koyduğu bu tavır bırakın Ordunun  bir subayına erine bile yakışmaz.

Vatan düşman ve işbirlikçileri eliyle işgal ve saldırı altındayken Askere yakışan ve düşen görev birilerinden emir almayı beklemek değil, Vatanı işgal eden düşmanı ve düşmanın içimizdeki hain unsurlarını temizlemektir.

Gerekirse bu uğurda canını vermek askerliğin şanındandır.

Bunu yapamıyorsan eğer bari milletin moralini bozacak şekilde konuşma.

 Millet STK değil din vatan uğrunda işgalciye ve işbirlikçilerine karşı dik duran asker görmek istiyor.

 

Cüneyd Kara

 ADIMLAR

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: