Ve… VALİ ŞAHİN’E YAHUDİDEN ÖZÜR DİLETTİLER!

Ve… VALİ ŞAHİN’E YAHUDİDEN ÖZÜR DİLETTİLER!

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Mescidi Aksa’nın Yahudiler tarafından işgâl edilmesi karşısında ilk önce şöyle demişti: “Mescid- i Aksa’nın içinde savaş rüzgârları estiren, bizzat savaş tatbikatı yapan o eşkıya kılıklı insanlar orada Müslümanları katlederken, biz de onların burada sinagoglarını yapıyoruz. İçimde büyük bir kinle söylüyorum bunu. Biz de onların mezarlıkların etrafını temizliyor, projelerini kurula gönderiyoruz. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’ndan tescilini bekliyoruz. Bizim yaklaşımımız nerede, onların yaklaşımı nerede? Yani bunu izleyicilerin takdirine sunuyorum. Buradaki tadilatı sona gelen sinagog sadece müze olarak, içerisinde hiçbir şey olmadan o şekilde müze olarak tescil edilecek.”

Daha sonra devreye Vakıflar İdaresi girdi ve tasarruf yetkisinin Vali’de olmadığını, Sinagog’un Sinagog olarak faaliyetine devam edeceğini duyurdu.

Sonra AKP adına Bülent Arınç açıklama yaparak Vali’yi yanlış yapmakla itham etti.

En son olarak da Türkiye ‘deki Yahudilerden bir açıklama geldi ki, Vali’nin kendilerinden özür dilediğini ilân etmekteydi. Vali yaptığı açıklamanın çarpıtıldığını, yanlış anlaşıldığını beyanla, Hahambaşından özür dilemiş.

Bakara-Makara” deniyor, müslümanlardan özür dilemiyorsunuz ama Vali’nin yaptığı açıklama için en üst düzeyden açıklama yapma ihtiyacı hissediyorsunuz. Ve daha nice hadise… En son olarak da, yine bir milletvekilinizin ağzından “Değişimin önünde dinler dahi duramaz!” hezeyanı.

Adam önce belki de imân öfkesiyle bir şey söylüyor, ama yukarıdan gelen baskılarla hemen özür dilettiriliyor!.. “Benim tepkim moderatöreydi!” kıvırmaları başlıyor hemen. Sözlerinizin arkasında duramayacaksanız, hiç konuşmayın bari de, şahsınızda bu millet, Allah’ın Kur’an’ında lanetlediğini açıkladığı Yahudiden özür dileme zilletine düçâr olmasın.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: