VE İLK CİNAYET ALMANYA’DA İŞLENDİ

VE İLK CİNAYET ALMANYA’DA İŞLENDİ

13 Ocak 2015 Salı günü, İslâm ve yabancı düşmanı “PEDIGA” adlı örgütün çıkış noktası ve en güçlü olduğu şehir olan Almanya’nın Dresden şehrinde, ilk “Mülteci Cinayeti” işlendi.

“Charlie Hebdo” adlı Fransız derginin yıllardır Allah Resûlü ile ilgili yaptığı hakaretler sonrasında, 7 Ocak günü bürosunun basılarak 12 kişinin öldürülmesi sonrası, Avrupa’da İslâm Düşmanlığı daha açık bir şekilde dile getirilir oldu; bu yönde toplantılar yapılıp gösteriler tertip edildi.

Avrupa’da yıllardır politik bir söylem hâlinde dile getirilen “mülteci sorunu”nun temelinde İslâm-müslüman düşmanlığı yatmaktadır. Bu düşmanlık, daha öncelerde kapalı cümlelerle dile getirilirken, “Charlie Hebdo” adlı İslâm düşmanı müsveddeye düzenlenen saldırıdan sonra açık bir biçimde dile getirilir oldu.

Bugün paylaştığımız bu cinayet haberin dikkat çekici olan tarafı, Alman haber ajanslarının, haberi bugün itibari ile duyurmaya başlamasıdır.

Eritreli 20 yaşındaki müslüman genç Khaled (Halid) Idris Bahray, diğer mülteciler ile kaldığı kompleksin yakınlarında boğazından ve göğsünden aldığı bıçak darbeleriyle katledilmiş olarak bulundu. Alman yetkililer ısrarla “yabancı düşmanlığı” ile alâkalı olmadığını dile getirseler de tüm ipuçları saldırının amacının bu yönde olduğunu gösteriyor.

Bu sebeble iktidar partisi CDU (Hrıstiyan Demokrat Partisi) başta olmak üzere tüm güvenlik birimleri, panik hâlinde açıklamalarda bulunup, en kısa zamanda faillerin bulunacağını söylüyorlar. Fakat dün Eritreli ve diğer Müslümanların düzenlediği ve ANTIFA adlı sol örgütün de katıldığı anma ve protest yürüyüşünde, bu cinayetin ırkcı-sağcı ve İslâm düşmanı kesimlerince gerçekleştiğini sert bir şekilde dile getirildi. Ki, Almanya’da da tıpkı Anadolu’da olduğu gibi sokakların ayrı bir istihbarat ağı var.

Almanya, olası sağ – sol ve İslâmcı çatışmalarının önünü kesebilmek için şimdiden güvenlik tedbirleri almaya başladı.

Alman güvenlik güçleri, aslında politik söylem olarak kullandıkları ifâdelerin sokaklarda yankı bulmasından son derece ürküyor.

Her ân herşey olabilir!

 

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: