KUAŞİ KARDEŞLER FİLM FESTİVALİNİ İPTAL ETTİRDİ!

KUAŞİ KARDEŞLER FİLM FESTİVALİNİ İPTAL ETTİRDİ!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Ocak ayında, Belçika’nin -Verviers- kasabası başta olmak üzere birçok yerinde yapılan yargısız infazlar ve bunun neticesinde 3 Müslümanın katledilmesiyle sonuçlanan baskınlar gerçekleşmişti. Bu baskınlardan sonra, Avrupa’nın genelinde olduğu gibi Belçika’da da Panik havasının devam ettiğini gösteren yeni “uygulamalar”la ilgili bölge kaynaklarımızdan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Avrupa genelinde resmi medya ajanslarının tamamen görmezden geldiği bu haber, Belçika’daki haber kaynağımız yolu ile bize iletildi.

Haber şöyle:
Geçen sene Ocak ayında 13.000 seyirci kapasitesine ulaşan bir Film Festivali, bu sene düzenlenmeden iptal edildi.

Belçika’nın Fransa sınırında bulunan -Tournai- kasabasında, bu sene yine ağırlıklı “İslam ve Terör” temalı kısa metrajlı filmlerin ve belgesellerin gösterime girmesi plânlanan “The Ramdam festival” adlı Film Festivali, “yoğun terör eylemi tehditleri” dolayısıyla tamamen durduruldu.

Söz konusu Film Festivali iptalinin milyonlarca Euro zarar görmesinin yanında, tamamen kapalı tutulan “Imagix Cinema” isimli Sinema Kompleksi’nin de, aynı şekilde zarara uğradığı gelen bilgiler arasında.

Fransa eylemlerinden sonra yaşanan bu gelişme gizlenerek, aslında yıllardır İslâm’a saldırının düzenli olarak “film festivalleri” kılıfında süregeldiği gerçeğini örtme çabasıdır.

Avrupa’da ve dünyanın hiçbir yerinde, artık rahatça İslam’a ve İslam Peygamberi’ne, bunun yanında İslam Direniş’ine keyfi saldırılar gerçekleştirilemeyeceğine dair muazzam bir gelişme olarak bu gelişmeyi bildirmek isteriz.

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: