GENÇLERİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTUK

GENÇLERİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTUK

Bugün (15 Şubat 2015) sabah namazını Eyüp Sultan Camiînde kılan, namazın ardından Allah Resûlü’ne hakaretlerin engellenmesi için düzenledikleri kampanya kapsamında imza toplayan, Eyüp Sultan Hazretleri’nin kabrini ziyaret ettikten sonra Eyüp Sultan Mezarlığı’nda mefdûn olan Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in huzurunda buluşan ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu Ortaöğretim Teşkilâtı mensubu gönüldaşlarımız, dergimizin Çağlayan’da bulunan merkez binasını ziyaret ettiler.

Daha önceden belirlenen program dahilinde yapılan toplu kahvaltının ardından sohbete geçildi. Gayet verimli geçen sohbette, etrafında buluşulan kampanya vesilesiyle Allah Resûlü’ne hakaretler, Allah Resûlü’ne hakaret etmenin kastı, Allah Resûlü’nün Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in “O ki, o yüzden varız!” ifâdesi etrafında bir mümin için ne ifâde ettiği ve benzer faaliyetlerin devamlılığı zarureti konuşuldu.

Ayrıca, evlerimizden sokaklarımıza, sokaklarımızdan mahallelerimize her yanımızı saran uyuşturucu başta olmak üzere, bütün “zararlı alışkanlıklar” üzerine de değerlendirmeler yapıldı.

Batının Anadolu coğrafyasını Tarihi Misyonundan uzaklaştırmak, en azından öteleyebilmek için geliştirdiği en tehlikeli yollardan biri olarak değerlendirilen uyuşturucu ve benzeri alışkanlıkların, insanda ana-baba, ahlâk, vatan, din-imân hiçbir değeri tanımayacak bir boşluğa ittiği ve bunun da özellikle “toplumun dinamik kısmını temsil eden” Genç olarak bizleri hedef aldığı ifâde edildi. Gençlik olarak temel meselemizin ahlâklı bir fert olabilmek ve bu gayeye mani olacak bütün zararlı tesirleri reddetmek olduğu vurgulandı.

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu Ortaöğretim Teşkilâtlanmasının bundan sonra sistemli olarak yürütecekleri çalışmalar hakkında devamlılığının sağlanması yolunda kararlılık içinde olunması gerektiği ifâde edildi.

ADIMLAR Dergisi

SAMSUNG CSC0203050607SAMSUNG CSC

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: