HEDEFE DOĞRU ADIMLAR

HEDEFE DOĞRU ADIMLAR

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Platformu’nun düzenlediği piknik, dün Belgrad Ormanı’nda gerçekleşti.

Ramazan ayının hemen öncesinde, hedefe doğru kararlı, inançlı ve inatçı bir biçimde atılacak Adımlarımıza destek veren gönüldaş ve dostlarımız, gerçekleştirdiğimiz bu buluşmaya aileleriye birlikte geldiler.

Otobüs ve araçların gelişiyle önceden hazırlanan alana yerleşen kalabalığa, gün boyunca katılımlar gerçekleşti. Yazarlarımızdan Av. Ahmet Arslan ailesiyle Adana’dan gelirken, Adapazarı’ndan gönüldaşımız Yahya Ekşi de ailesiyle geldi.

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği piknik alanında kısa yürüyüşler ve yarışmaların yanında, oyunlar oynandı ve marşlar söylendi. Adımlar Gençlik Teşklâtı’ndan genç gönüldaşlarımızın da hazır bulunduğu piknik boyunca, program dahilindeki her türlü tedbir ve görev gereğince ifâ edildi.

Bütün bunlar yanında gün boyunca gerçekleşen etkinliklerin merkezinde daima sohbet vardı.

Dergimize düzenlenen saldırı sonrasında yaşanan gelişmeler hakkında Plâtformumuzun Genel Başkanı Sayın Ali Osman Zor’dan bilgi alma fırsatı bulan gönüldaşlarımız yanında, sohbet boyunca Kumandan Mirzabeyoğlu’na aralıksız biçimde devam eden saldırılar –Telegram-, hükümet ve çevrelerince aylardır sürüncemede bırakılarak seçim sonrası oluşan belirsizliğe ısmarlanan Kumandan’ın “yeniden yargılama” süreci, bu çerçevede yaşanan son gelişmeler ve ADIMLAR’ın işaret ettiği tehlike ve bunun karşısında ümit vâdeden olarak sahip çıktığı yükselen potansiyeli ortaya koyan “seçim” ve sonrasında oluşan siyasî tablo üzerine de değerlendirmelerde bulunuldu…

Şehidimiz Ünsal Zor ve son dönemde etnik kürtçülerce katledilen Aytaç Baran başta olmak üzere, bütün müslümanların ruhaniyetlerine dualar edildi.

Gün boyunca topluca ikramların sunulduğu program sonrasında katılımcılara bir teşekkür konuşması yapan Genel Başkanımız Ali Osman Zor, pikniğe katılamayan Anadolu’daki ve yurtdışındaki gönüldaşlarımızın selâmlarını ilettikten sonra, konuşmasını 25 Mart Saldırısı ve şehidi ile birlikte ADIMLAR’ın iradesi etrafında sürdürdü. Saldırıda “Adımlar’ın bütün teknik altyapısının ve binâsının harab olduğu”nu dile getiren Zor, “harab olmayan, o enkaz altında kalmayan tek şey Şehîdimizin ruhuyla beraber Adımlar’ın iradesiydi” diyerek, şehîd kardeşi Ünsal Zor ve tuttuğu mevziye dikkat çekti. Adımlar’ın, İBDA adına tuttuğu mevzi ve ortaya koyduğu iradenin o enkazın altından çıkmayı başardığı için Allah’a hamd eden Başkanımız, bu süreçte Adımlar’ı yalnız bırakmayarak dayanışma içinde olarak destek veren bütün dost ve gönüldaşların da bu başarıda pay sahibi olduğunu söyleyerek, katılımcı gönüldaşların şahsında, bu geniş kitleye tekrar teşekkürlerini ifâde etti.

Şehidimiz Ünsal Zor’un, Kumandan’ın “yas tutanımız yok, Akıncıyız!” mısralarını 15 yaşından beri sıkça tekrar ettiğine dikkat çeken Ali Osman Zor, şehidimizin ardından yas tutmadığımızı vurgulayarak, geriye bakmadan hedefe ulaşma yolunda gayretlerimizin devam edeceğine dikkat çekti. Zor, “hedef”ten kastını, “Davamızın, Liderimiz Kumandanımızın kullanabileceği imkân ve araç olmak” biçiminde ifâde etti.

Dergimize düzenlenen saldırı ve Şehidimiz hakkında Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nun Ölüm Odası –B Yedi- adlı eserinde yaptığı değerlendirmelere dikkat çeken Zor, sorumluluğumuzun kat be kat arttığını vurgulayarak, Kumandan’ın ortaya koyduğu istikamet doğrultusunda bizden istenen her ne ise onu yapmaktan geri durmayacağımızı ifâde etti. “Onlar bizden bir can aldılar, biz de onlardan düzenlerini alacağız!” diyen Başkanımız, faaliyetlerimizi aksatmadan yerine getirirken Ölüm Odası’nda söz konusu edilen “inşâ etme”nin, düşmana karşı verilebilecek karşılığın en zoru olduğuna dikkat çekti. Bunun şuurunda olarak İBDA’ya nisbetle inşâ faaliyetimiz devam ederken, engelci olarak önümüze çıkacak şeyleri, yolumuzun üzerinden temizlemenin, gerçek bir “inşâ”nın gereği olarak bizim kahramanlık görevimiz olduğunu vurguladı.

Konuşmasının sonunda katılımcılara teşekkür ve gönlü bizimle olup da programımıza katılamayan dost ve gönüldaşları selâmlayan Adımlar Plâtformu Başkanı Ali Osman Zor, geçmişten dersler çıkararak Adımlar atacağımızı ifâde ederek, daima hareket hâlinde ve hedefi gözden kaçırmadan yolculuğumuzu sürdüreceğimizi vurguladı.

Genel Başkanımız Ali Osman Zor’un söz konusu konuşmasının kaydını ilerleyen günlerde yayınlayacağız.

Gün boyunca katılımın gelip-gidenle artıp azaldığı günün sonunda, akşam namazı öncesi toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Bu vesile ile başta katılımcı hanım gönüldaşlarımız olmak üzere, bütün dost ve gönüldaşlarımıza tekrar teşekkür ediyoruz.

 

ADIMLAR Dergisi

DSC_0245 DSC_0273 DSC_0312 DSC_0347 DSC_0363 DSC_0379 DSC_0406 DSC_0415 DSC_0445 DSC_0453 DSC_0458
DSC_0484
DSC_0500 DSC_0516
IMG_8256
IMG_8300 IMG_8335 IMG_8372 IMG_8517 IMG_8526 IMG_8540 IMG_8551

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d