“BAŞKAN OBAMA GELİYOR” DİYE…

“BAŞKAN OBAMA GELİYOR” DİYE…

 

Bugün, IŞİD (islâm Devleti) bahanesiyle Bağcılar, Ümraniye, Esenler, Silivri, Bahçelievler ilçelerinde 20’den fazla adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Helikopterler eşliğinde yapılan bu baskınlarda, yine onlarca Müslüman gözaltına alındı.

1 Kasım’dan önce ABD ile anlaşıldığını gösteren bu operasyonlar, Hükümetin, Amerika Terör Örgütü’ne karşı çıkan Müslümanları sindirme çabalarına dönüşmüş durumda.

Geçtiğimiz onyıllar boyunca ne zaman vatanımıza bir “ABD Başkanı” gelse, laik veya “İslâmcı” görünümlü iktidarlar, Amerikan karşıtlarını sindirmek için gözaltı ve operasyonlar yaparlar… 90’larda bu gerekçeler ile yapılan operasyonlarda Sol ve Sağ birçok örgütlenme hedef alınmıştı.

İktidarın, “G20 toplantısı” öncesi “olur da misafir ettiğimiz Başkan Obama’yı rahatsız ederler” veya “Cihâd edenlere ne kadar karşı olduğumuzu Başkan Obama’ya gösterelim”  zihniyeti ile yaptığı bu “yasal tecavüzler”, AKP Hükümeti tarafından sistemli olarak uygulanmaya devam ediyor.

Bir de bu haberler karşısında sevinç çığlıkları atarak AKP’nin uygulamalarını destekleyen Kürtçü (Barzabi-PKK-PYD) haber siteleri var ki, attıkları başlıklarla bu operasyonlardan ne kadar mutlu olduklarını gösteriyorlar: “İstanbul’da Daiş Çetelerine Baskın

Türk Milleti’nin bildiği bir gerçeği, Kürtçüleri sevindiren uygulamalarını sürdüren AKP Hükümeti de çok iyi bilmektedir:

30 yıldan beri insanımıza saldıran IŞİD değil, Kürtçü örgütlerdir.

AKP-Erdoğan İktidarının başında olduğu Sistem’in, 90’larda İBDA-C ve Hizbullah, 2000’lerde El Kaide ve Hizbut Tahrir ve bugünse IŞİD (İslâm Devleti) ve Nusra bahaneleri altında onbinlerce müslümana revâ gördüğü bu uygulamaların hukuksuzluğu, gözaltına alınanların salıverilmeleri, tutuklanan az sayıdaki kişilerin ise, ilk duruşmalarında tahliye edilmeleriyle apaçık ortaya çıkmaktadır.

Yapılan, sistemli bir sindirme politikasıdır. Müslüman her ferdin, Esas Düşman Amerika Terör Örgütü ve bölgemizdeki BOP’çu İşbirlikçileri karşısında Allah adına kin beslemesini dahi kabul etmiyorlar!

Bu uygulamalar, kardeşlerimizin birer mescid olan evlerinin “şafak vakti” uzun namlulu silahlarla basılıp, çocuklarını ve hanımlarını korkutulup gözyaşları içerisinde bırakılmaları ile (tabiî onlar da gözaltına alınmadılarsa) sistemli bir işkence-zulüm hâlini almasıyla, 90’ları sayıca çoktan aşmış bir şekilde sürdürülüyor.

Şu veya bu cemaate veya örgüte muhabbet duymanın “suç” olarak kabul edilmesi, gerçek bir hukuk nezdinde “anlayış göstermemek” değil, apaçık bir zulüm-işkence olarak görülmeli.

 

“KELEPÇE”Cİ MEDYA

KELEPÇE meselesi üzerine geçtiğimiz haftalardaki bir haberi (MÜSLÜMANLARA GÖZALTILAR VE DİLSİZ ŞEYTANLAR) tekrar hatırlatmak icab ediyor… Müslümanlara müslüman oldukları için yapılan işkencelere yakın zamandan bir örnek… Başlık’ta DİLSİZ ŞEYTANLAR’dan bahsedilmişken, bugün bu kişiler, ŞEYTAN DİLLERİNİ İktidarın işlediği cinayetleri örtmek için kullanıyorlar:

Geçtiğimiz gün “Fetullahçı” oldukları gerekçesiyle Müslüman hanımlara Manisa’da kelepçe vurulmasını “Fetullahçı polislerin provokasyonu” şeklinde “komplo” süsü vererek haberleştiren “İslâmcı medya”ya ayak uyduran Hükümet, bugün Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’i görevinden aldı.

Hükümet lehine iki yüzlülükte sınır tanımayan söz konusu medyanın, Müslüman hanımlara aynı muameleyi revâ gören Konya emniyeti hakkında bir beklentileri yok. Çünkü Konya’da gözaltına alınan ve kollarına kelepçe vurulan hanımları “fetullahçıların komplosu” yalanına sığdıracak bir çuval yok!

Bu zihniyetin en önde temsilcilerinden Yeni Şafak, Adımlar Dergisi’ne yapılan bombalı saldırıyı da türlü komplolarla izah çabasına girmiş ve saldırı üzerine AKP Hükümeti’nin sorumluluğunu üzerinden almak için, üstelik saldırıya maruz kalan Adımlar Kadrosu’na aşağılık bir dille saldırıp “haber” yapmıştı.

İkiyüzlülüğü, yalancılığı meslek hâline getirmiş bu medyanın, Hükümetin Amerika için yaptığı zulümlere yol gösteren ve alkışlayan tutumu yıllardır sürüyor.

Küçük Amerika Düzeni‘nin yürütücüsü olan iktidarlar ve borazanlığını yapan yalancı kalemşörleri karşısında;

Mutlak Adalet Sahibi Allah’ın yardımı ve O’na inanan kullarının gayretiyle:

Zulüm, sahibine daima geri dönecektir!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: