ERDOĞAN ŞİMDİ NE YAPACAK?

ERDOĞAN ŞİMDİ NE YAPACAK?

Erdoğan, terörün her türlüsüne karşıyız diyerek Müslümanlara karşı Haçlıların safında savaşmaya kendince meşruiyet oluşturmaya çalışırken, bu söylemini temellendirebilmek adına, “kırmızı” çizgiler üretmişti. Benzer “kırmızı çizgiler”  şu an kimse arayıp sormasa da Irak’ın Kuzeyi söz konusu olduğunda da hep gündemdeydi.

Şimdiki kırmızı çizgilerin başında  “terör örgütü” dediği YPG’nin Fırat’ın batısına geçmesi vardı.

Şimdi görüyoruz ki “terörist YPG”, Erdoğan’ın, “asarız-keseriz” diye esip gürlemesini hiç bakmadan, Fırat’ın karşısına geçtiklerini ilân ediyor. Eğer böyle bir gelişme olursa “vururuz” diyen Hükümet şu an ne yapacağına henüz karar(!) vermemiş gözüküyor.

AKP’nin “dostu ve müttefiki” Amerika’nın havadan attığı tonlarca silah sayesinde nefes alabilen etnik Kürtçülük Fırat’ın Batı’sına geçerken adeta hem Hükümetle Hem de Erdoğan’la dalga geçiyor…

Kendisine Kobani Savunma Bakanı diyen İsmet Şeyh Hesen adlı gönüllü Amerikan kara gücüne mensup bir Amerikan askeri , Fırat’ın batısının Türkiye’nin toprağı olmadığını belirtip, IŞİD neredeyse oraya müdahale edeceklerini ifadeyle, Erdoğan’ı ve Hükümeti pek umursamadıklarını ortaya koydu.

Ayrıca Amerikancı YPG komutanı Agit Kobani de Fırat’ın batısına geçtiklerini kaydederek, “İslâm ve dünya lideri” Erdoğan’a açıkça meydan okumuş oldu.

Bilindiği üzere, Kobani dedikleri Ayn el-Arap, Arap kurtuluş savaşçıları tarafından işbirlikçi Kürtlerin elinden alınacakken, geçtiğimiz sene 6-8 Ekim tarihlerinde, etnik Kürtçülüğün ülkemizde başlatmış olduğu bir kalkışma neticesi, Erdoğan, Ayn el-Arab’ın, Arab Kurtuluş savaşçılarının eline geçmesine mani olmak adına Peşmergelerin Türkiye üzerinden bölgeye geçmelerine ve bu teröristlere yardım etmelerine izin vermiş ve neticede yukarıda kendisine laf eden terörist unsurları kurtarmıştı. Hatta sadece peşmergelere yol vermekle de kalmamış, binlerce tır dolusu yardım malzemesini de bu etnik kürtçülüğü yaşatabilmek için göndermişti.

Şimdi bu etnik kürtçü yapı hem Kobani dedikleri bölgede aldıkları eğitim sonrası dönüp geldikleri Türkiye içindeki Silopi ve Cizre gibi onlarca yerleşim yerinde hâkimiyet savaşı verirlerken, diğer yandan da, “İşte senin kırmızı çizgilerini tepeledik geçiyoruz, hadi bakalım, elinden geleni ardına koyma!” diyerek de meydan okumuş oluyor.

Bakalım Erdoğan ne yapacak?

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: