NATO VE AVRUPA BİRLİĞİ’NİN KALBİ BRÜKSEL’DE KAOS

NATO VE AVRUPA BİRLİĞİ’NİN KALBİ BRÜKSEL’DE KAOS

Belçika’nın, daha doğrusu Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO’nun karargâhı ve Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel‘de “Paris saldırıları” üzerine soruşturma gerçekleştiren Polislerin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Brüksel’in güneyinde bulunan Forest ilçesinde gerçekleşen çatışmada biri ağır üç Belçika polisi ağır yaralanırken, ateş açan kimlikleri belirsiz iki kişi güvenlik kordonunu alarak kaçmayı başardı.

Belçika Polisinin açıklamasına göre “şahıslar Mülteci, fakat eğitimli birer savaşçı”.

Görüntülerden anlaşılacağı üzerine, karşılarında tecrübeli birileri olunca Belçika Polisi şaşkınlık ve korku içinde oldukları yerde kala kalıyorlar. Hatırlanacağı üzere, Belçika polisi, Paris saldırılarını bahane ederek gerçekleştirdiği saldırılarda, bir çok masum müslümanı evlerinde katletmişti. Yargısız infazlarla müslümanlara gözdağı vermeye çalışan, fakat gerçekleştirdikleri bütün “operasyon” adı altındaki saldırılarda hiçbir delil ve bilgi olmadığı gerekçesiyle eli boş dönen Haçlı polisler, bu defa “sert kaya”ya çarpmış görünüyorlar.

Diğer yandan bugün Almanya’nın başkenti Berlin‘de gerçekleşen bombalı araç patlamasında ise arabayı kullanırken hayatını kaybeden şahsın 43 yaşında ki Mesut T. adında bir Türk Vatandaşının olduğu açıklandı.

Ankara’da üst üste yaşanan saldırıları uzaktan “güven” içinde seyreden Avrupalının kalbi ve NATO’nun merkez üssü Brüksel, diğer bütün Avrupa şehirleri gibi güvensiz bir geleceğe doğru adım atıyor.

ADIMLAR Avrupa

 

56e8350518c7736b604a9341  c1722a6d-7a61-4e5a-9f48-15afc780bd0e

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: