BERLİN’DE PATLAMA

BERLİN’DE PATLAMA

NATO üyesi Almanya’nın başkenti Berlin’de öğle saatlerinde patlama meydana geldi.

Alman polisi Twitter’dan yaptığı açıklamada, aracın patlayıcı düzenek nedeniyle infilak ettiğini söylerken, medya, olayın LPG’li araçta meydana gelen gaz sıkışmasından kaynaklandığını yazmakta.

Yaşanan patlamada, aracı kullanan bir kişinin yaşamını yitirdiği söylenirken, özellikle Avrupa medyasının, televizyon, internet ve radyolarında olaydan hiç bahsetmemesi dikkat çekiyor.

ADIMLAR Avrupa’nın özellikle son bir yıldır geçtiği haberlerde ifâde edilen Avrupa genelindeki “panik ve korku”, Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşanan bu patlama ile tavan yapmış durumda.

Hatırlanacağı gibi, işgal altındaki İslâm beldelerinde, işgalci Batı gücüne karşı kurtuluş mücâdelesi veren İslâm mücahidleri, daha önce Paris’te gerçekleştirdikleri bir dizi saldırı ile, Amerika ve İsrail’e destek veren Avrupa ülkeleri ve işgali uzaktan “güven”le seyreden Avrupalının psikolojilerini altüst etmişlerdi.

Son bir ayda Ankara’da üstüste iki saldırı sonucunda yüze yakın vatandaşımızın alçakça katledilmesinden ve yüzlercesinin yaralanmasından sorumlu olan Amerika’nın başını çektiği NATO üyesi ülkelerden biri olan Almanya’nın resmi makamlarından konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmemesi de dikkat çekici.

 

alman polisi

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: