ADIMLAR MARAŞ TEMSİLCİLİĞİ’NDE AÇILIŞ PROGRAMI

Adımlar Dergisi Maraş temsilciliğinde yapılan tadilat çalışmaları akabinde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz açılış programı, Adımlar Platformu Başkanı Sayın Ali Osman Zor‘un Anadolu gezisine çıkması üzerine öne alınarak, haftasonu gerçekleştirildi. Genel Başkanımız Ali Osman Zor ve Av. Ahmet Arslan’la birlikte çevre illerden de gelen birçok gönüldaş ve misafirin katılımıyla yapılan açılış programımız, yoğun sohbet ve ziyaretler eşliğinde gerçekleştirildi.

Farklı kesimlerden davetliler ve dostlarımız bu iki gün boyunca büromuza uğrayarak hayırlı olsun temennilerini de paylaştılar.

Yine farklı kesimlerden kişi ve gruplarla çeşitli temaslar gerçekleştirildi. Çeşitli davetlere icabet edilerek İBDA’ya nisbetle Adımlar olarak, Din-Vatan-Millet temelinde yapılması gerekenlere dair perspektifimiz ortaya konuldu.

Ülke ve dünya gündemi çerçevesinde, içinde bulunulan durum ve neler yapılması gerektiğine dair fikir alışverişinde bulunulurken, Haçlı Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO’dan ve AKP iktidarının işbirlikçiliğinden cesaret bulan etnik Kürtçü yapılanmaların eliyle İslâm’a, Türk milletine ve vatanımız Anadolu’nun bütünlüğüne karşı yürütülen BOP operasyonu değerlendirildi. Nitekim, söz konusu görüşmelerin yapıldığı günlerde gerçekleşen Ankara’daki bombalı saldırı da karşı karşıya olduğumuz tehlikeyi açıkça ortaya koymuş oldu. Bu çerçevede, millî güçler olarak birleşmenin ve düşmanın saldırısına karşı koymanın ehemmiyeti, bunun bir varoluş şartı olduğu, yapılan saldırıların dayattığı bir zaruret olarak değerlendirmelerimizi pekiştirdi.

Şunu vurgulamak gerekir ki Türk milleti, bu saldırılar karşısında daha gerçek sözünü söylememiştir. Türk milletini tepkisiz bırakmak maksadıyla, sahte temsilciler eliyle bu saldırılara güya karşı konuluyormuş gibi yapılarak, Üstad Necib Fazıl’ın tabiriyle “şike açıklamalar”la milletin gazı alınmaya çalışılmaktadır. Elinde imkân ve güç olanlar, bu saldırılar karşısında, saldırıların hayatî oluşuna ve ellerindeki imkân ve gücün boyutuyla orantılı fillî tepki vermek yerine, hadiseyi geçiştirici kınama beyanatları ile temsilcisi iddiasında oldukları kitlelare, bulundukları makâma ve dolayısıyla millete, dine ve vatana karşı ihanet ve aymazlıklarını devam ettirmektedirler.

Gençliğin ilgi ve alâkası özellikle mühimdi ki, gençlik, ruhî susuzluğunu giderecek membaı, İBDA pınarından karşılayacağının hissini tadarak yaşamış olmanın heyecanını pırıldatıyordu. Bu çerçevede açılışımız boyunca Maraş’ın üniversite gençliğinin yoğun alâkasını ayrıca vurgulamak gerekmekte.

Güdücülerinin küçük ve kısır hesaplarının peşinde heba olmaya razı gelmeyen ve gerçek kurtuluşun nasıl ve niçininin arayışına giren gençliğin, aksiyon ihtiyacını da ifâde edebileceği bir zemin olabilme iddia ve gayreti içinde olan Adımlar cephesinin Maraş temsilciliğinde bu son iki gün, bu iddianın kuru bir laftan ibaret kalmayacağına dair güçlü bir irade beyanı ortaya koymuş oldu.

Üniversite Öğrencileri ile Özel Görüşmeler

İki gün boyunca üniversite gençliğinin gösterdiği yoğun ilgi, özellikle Maraş’ta Adımlar cephesinin hem hitap ettiği kitleyi, hem de İBDA adına tutulması elzem olan mevzileri bir kez daha işaretlemesi açısından mühimdi. Bu çerçevede yapılan istişareler neticesi üniversite ve gençlik yapılanmasına ilişkin neler yapılması gerektiğine dair prensip kararları alındı.

Bilim, Edebiyat, Sanat

Bundan sonra yürütülecek faaliyetler bağlamında, gerçekleştirilecek etkinliklerin Adımlar Platformu’nun alt başlığı olan fikir, kültür, siyaset kavramlarının altını doldurmaya yönelik olması gerektiği, bundan dolayı da zengin bir etkinlik programı gerçekleştirerek, Maraş’ta yürütülmekte olan mücadelenin daha yükseğe taşınması kararı alındı… Bilimin, edebiyatın, sanatın çeşitli dallarında neler yapılabileceği hususunda ön mutabakatlar sağlanmış olundu.

Ve Siyaset

Yoğun soruların ışığında yapılan durum değerlendirmesi ile dost ve düşman kutuplarının niteliği ve kimlikleri etrafında verimli bir tartışmalar yaşandı. Buna bağlı olarak, bizlerin, başkalarına göre dost ve düşman kutuplarımızı belirlemeyeceğimiz, bunu ancak bağlı olduğumuz dünya görüşüne göre yaptığımız zaman, bağlılık iddiasında bulunduğumuz ideolojiyle tutarlı bir nisbet sağlayabileceğimiz ve ancak böylece mücadeleye dahil olabileceğimiz ortaya konuldu.

Teşekkür

Temsilcilik büromuzun açılışına teşrif ederek bizleri sevindiren Genel Başkanımız Sayın Ali Osman Zor’a, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu‘na iletilmek üzere hazırladığımız hediyemizi de takdim ettik.

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Platformu Genel Başkanı Sayın Ali Osman Zor ve değerli gönüldaşımız Av. Ahmet Arslan beyefendi başta olmak üzere, iki gün boyunca büromuzu arşınlayan Antep başta olmak üzere çevre illerden gelen kıymetli gönüldaşlarımıza ve Maraş’ta ikâmet eden, temsil ettikleri kesimler adına ziyarete gelip tebrik ve destek mesajlarını paylaşan değerli hemşerilerimize;

Teşekkür ederiz.

ADIMLAR Maraş

12047671_10205620891981738_2060937184_n  12071767_10205620846740607_1863429867_n

12476390_10205620844020539_916822972_n12833218_10205620843860535_35806101_nIMG_20160312_202356IMG_20160312_202350  IMG_20160313_020437

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: