DEVRİM DİNAMİKLERİ AÇIĞA ÇIKARKEN

DEVRİM DİNAMİKLERİ AÇIĞA ÇIKARKEN

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu’nun haftalık istişare-sohbet toplantısı dün gerçekleşti.

İstanbul’un Fethi’ne denk gelen kahvaltılı toplantımıza Nazif Keskin ağabey başta olmak üzere, Balıkesir’den Mustafa Tanrıkulu, Tekirdağ’dan Adnan Demir de iştirak etti.

Saat 10:30’da başlayan kahvaltının tamamlanmasının ardından, ilan edildiği üzere gündemimize ilişkin meseleler etrafında sohbete geçildi.

Genel Başkanımızı Ali Osman Zor’un Maraş’ta gerçekleşen “Yaşayan Necip Fazıl, Salih Mirzabeyoğlu” konferansı etrafında yaptığı genel değerlendirmeler yanında, ADIMLAR’ın temel gündemi olan bu mânâya uygun yapılması gerekenleri mevzu ettiği konuşmasıyla başlayan istişare toplantısında, katılımcılara, Kumandan Mirzabeyoğlu’nun söz konusu Tarihî Konferans’a dair sözleri aktarıldı.

İstanbul’un Fethi’ne denk gelen toplantıda, ayrıca Mehmet Metiner’in “Yezit’le Hüseyin karşı karşıya geldiğinde, biz Yezid’in tarafında olacağız!” sözü de gündeme taşındı… Metiner gibi, bir zamanların “Hüseynîci” İrancısının Yezit olarak Erdoğan’a olan bağlılığını (biatını) tazelediği bu sözlerinde, “Hz. Hüseyin” olarak hedef aldığı İslâmcı Mücâdelenin gerçek Kahramanı karşısında duyduğu korku da dikkat çekiyor.

Erdoğan-AKP hükümetinin BOP Plânı çerçevesinde yürütmeye devam ettiği PKK ve Barzani politikası, buna uygun olarak ABD ve PKK ile birlikte IŞİD’e karşı uyguladığı saldırgan politikalarla son günlerde Felluce, Rakka, Musul’un hedef gözetilmeksizin bombalanmasının da değerlendirildiği toplantıda;

Bölgemizde kurulan ve çatlayan ittifaklar, cepheleşmeler;

AKP içerisinde yaşanan çözülme ile MHP’de yaşanan ayrışma süreçleri;

Yaşanan bu gelişmeler ve toplumda her geçen gün artan gerilimle birlikte Devrim Dinamiklerinin üst üste açığa çıkması da toplantıda değerlendirilen konular arasındaydı.

ADIMLAR Platformu Fatih Bürosu’nda gerçekleşen toplantı, gün içerisinde gerçekleşen katılımlarla birlikte akşam saatlerine kadar sürdü.

ADIMLAR Dergisi

 

P1050622 P1050631 P1060002 P1060005 P1060012 P1060015 P1060032  P1060043 P1060050 P1060056 P1060064

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: