CONİ ÖLDÜRMEKTEN BIKMADINIZ MI? – Hazırlayan: Mustafa BÜYÜKÇAPAR

CONİ ÖLDÜRMEKTEN BIKMADINIZ MI? – Hazırlayan: Mustafa BÜYÜKÇAPAR

Afganistan’da Haçlı işgalcilere karşı vatanlarını müdafaa eden mücahid kuvvetler geçtiğimiz haftaya da oldukça başarılı bir operasyon grafiği sığdırmayı başararak, Haçlı işgâlcilerin bozgunu önlemek için asker artırma tedbirine başvurmadaki çaresizliğini bir kez daha gözler önüne serdiler.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Afganistan’da işgâlci düşmana karşı her gün onlarca operasyon düzenlenirken, ülkenin büyük bölümü de Afgan millî mücahid güçlerinin denetimi altında. Diğer yandan mücahid kuvvetler işgâlcilere karşı operasyon yapma kabiliyetini her geçen gün daha da artırıyorlar ki bu da güçlerine güç katmaya devam ettiklerini ispat ediyor.

Her yaptıkları baskın sonrasında, düşmandan, bir birliği donatacak derecede yüklü miktarda elde ettikleri ganimet silah ve mühimmatı sergileyen, ülkenin çeşitli yerlerine yüzlerce mücahidin bir araya gelmesiyle toplu olarak gövde gösterisi yaparak Amerika’nın her şeyden haberi olduğu ve hemen müdahale ettiği safsatasını da böylece yerle bir eden mücahid kuvvetler, bu tavırlarıyla düşmanla dalga geçiyorlar. Mücahid kuvvetler, Trump’ın Afganistan’da terörist unsurları artıracaklarına dair açıklamasından sonra bu toplu gösterileri özellikle daha çok artırmış durumdalar. Yüzlerce araçlık konvoylarla yapılan gösteriler, Afgan ahalisi için de büyük moral teşkil ediyor. Bu konvoylarda teröristlere yapılan baskınlarda ele geçirilen ganimetler arasında yer alan Humwee cipler özellikle dikkat çekiyor. Amerika’dan ganimet olarak elde edilen bu araçlar, düşman tarafından ilk anda kendi aracı zannedildiğinden, Haçlı işgâlci düşmana karşı düzenlenen patlayıcı yüklü araç operasyonlarında oldukça işe yarıyor.

Bundan sonraki süreçte, kırsala neredeyse tamamen hâkim olan mücahidlerin, kent merkezlerinde de kontrolü ele geçirmeye dair adımlar atması bekleniyor.

Haçlılar tarafından düzenlenen raporlara göre de son 3 aylık dönemin ardından, Taliban Mücahidleri; 2 ilçede kontrolü tamamen ele geçirip 8 ilçede etkisini arttırdı. İşbirlikçi rejimin ise 11 ilçede etkisinin büyük oranda azaldığı 23 ilçede de kontrolü tam manasıyla elde edemediği ifade edildi. Eski Taliban büyükelçisi, ülkenin %60’ının Taliban’ın kontrolünde olduğunu açıklamıştı.

Son zamanlarda Afgan millî güçlerinin ilerleyişini durdurabilmek için korkak teröristlerin hava saldırılarına ağırlık vermesi sivil kayıplarını da arttırdı. 2016 yılına kıyasla 2017 yılının ilk 9 ayındaki hava saldırılarında sivil kayıpların %52 oranında arttığı belirtildi.

DÜŞMAN İNİ BAGRAM ATIŞ TAHTASI GİBİ

Taliban Mücahidleri, Haçlı ABD conilerinin Bagram’da yuvalandıkları Terör İni’ni bir kez daha füzelerle vurdu.

Taliban Sözcüsü Zebiullah Mücahid, yaptığı açıklamayla, Bagram Terör İni’ni ve bu ine Haçlı saldırısı için yuvalanmış işgâlci terörist conileri füzelerle kendilerinin vurduğunu duyurarak teknolojik üstünlüğü ile Müslümanları bastırabileceğini zanneden katil terörist Amerika’ya meydan okumaya devam etti.

Taliban mücahid kuvvetleri uzun bir süredir Bagram Terör İni’ne yönelik düzenledikleri operasyonlarını arttırmış durumda.

Operasyonların hedefi olan Bagram, Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO’nun merkez ini olarak kullanılırken aynı zamanda Haçlı ABD’nin Afganistan’daki en büyük terör ini özelliğini de taşıyor.

İŞBİRLİKÇİ REJİM POLİSLERİ DE HIZLA İTLAF EDİLMEYE DEVAM…

Afganistan’da Haçlı işbirlikçisi Kabil rejimine bağlı polis akademisine yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen operasyonda onlarca Haçlı işbirlikçisi öldü ve yaralandı.

Vardak iline bağlı Seyidabad ilçesi yakınlarında bulunan Daşti Tup bölgesinde düzenlenen operasyonla ilgili konuşan görgü tanıkları, polis adı altında Haçlılara avcı köpekliği yapmak üzere eğitilen hainlerin eğitim aldığı merkezin içine giren bomba yüklü aracın infilak ettiğini anlattı.

Bomba yüklü aracın infilâk ettirilmesinden bir süre sonra bölgede çatışmaların yaşanmaya başladığını aktaran bölge kaynakları, çatışmaların uzun bir süre devam ettiği bilgisini kaydetti.

Taliban Mücahidleri Sözcüsü Zebiullah Mücahid operasyonu kendilerinin yaptığını duyururken, operasyonda Haçlı işbirlikçisi Kabil hükümetine bağlı polis güçlerinden sayamayacak kadar çok kişinin öldüğünü ve yaralandığını belirtti.

Mücahid tarafından yapılan açıklamada, bomba yüklü aracın polis eğitim merkezi içine girip infilak ettirilmesinden sonra, 8 Taliban Mücahidinin merkeze girip, patlamadan sağ kalan polisleri infaz ettiğini açıkladı.  Sözcü, yaklaşık 2 saat süren infaz operasyonu akabinde 8 mücahidinin görevleri yapıp geri döndüğünü açıkladı.

CONİLER, AVA GİDERKEN AVLANDILAR

Haçlı ABD güçleri, Afganistan’ın doğu kesiminde bulunan Logar vilayetinde Afgan millî güçlerine saldırmak isterken, mücahid kuvvetlerin mukavemeti ile karşılaşıp, bir terörist coni yaralandıktan sonra cehennemi boyladı.

NURİSTAN’DA İŞBİRLİKÇİ REJİM HELİKOPTERİ DÜŞÜRÜLDÜ

Taliban Sözcüsü Zebiullah Mücahid tarafından yapılan açıklamada, Afganistan’ın doğusundaki Nuristan ilinde Haçlı işbirlikçisi Kabil hükümet güçlerine ait bir helikopterin düşürüldüğü duyuruldu, düşürülen helikopterden kurtulabilen olmadı.

Diğer yandan Afgan millî güçlerinin Kandahar ve Hilmend illerinde Haçlı işbirlikçisi rejim güçlerine yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda çok sayıda işbirlikçi öldü veya yaralandı. Taliban Mücahid kuvvetlerince yapılan açıklamalarda, bu operasyonlarda 50’den fazla işbirlikçi unsurun temizlendiği duyuruldu.

CONİ AVLAMAYA DEVAM

Kandahar iline bağlı Dand ilçesinde Haçlı ABD-NATO terör örgütlerine ait askeri konvoya yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen operasyonda konvoydaki terör için kullanılan birçok araç büyük oranda tahrip oldu ve kullanılamaz hale geldi, patlamadan sonra bölgeye çok sayıda helikopter sevk edildi.

Afgan Mücahidlerinden Taliban sözcüsü Kari Yusuf Ahmedi yaptığı açıklamada bu operasyonla 14 ABD conisinin avlandığını bildirdi.

İŞBİRLİKÇİ REJİME IŞİD DARBELERİ

Afganistan’ın başkenti Kabil’in Hayrhana bölgesinde valinin katıldığı toplantıya düzenlenen feda eyleminde, yedisi polis en az 10 işbirlikçi ölümü tattı.

Afgan Millî güçlerinden IŞİD, bundan önceki birkaç gün içinde de Kabil’de bir televizyon kanalına baskın düzenlemiş ve işbirlikçileri cezalandırmıştı.

İŞBİRLİKÇİYDİ KAYMAKAMTESLİM ODU

Afganistan’da mücahidlerle Haçlı işgalci teröristler ve onların işbirlikçisi rejim güçleri arasında yaşanan mücadele esnasında geçtiğimiz hafta yaşanan hadiselerden biri de Paktika iline bağlı Gomel ilçesinin işbirlikçi rejim adına çalışan kaymakamının Taliban mücahid güçlerine teslim olmasıydı.

İlçe Kaymakamı Zahir Yargül, yaptığı anlaşma sonrasında bölgedeki Taliban güçlerine sığındı.

Hazırlayan: Mustafa BÜYÜKÇAPAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: