İŞGÂLCİ HAÇLILARA BOMBA, MERMİ, ATEŞ VE KAN

İŞGÂLCİ HAÇLILARA BOMBA, MERMİ, ATEŞ VE KAN

İşgâlci düşmana Afganistan’ı dar etmeye yemin etmiş Afgan mücahid güçleri dün Kandahar’da Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO’ya ait bir konvoya operasyon düzenledi.

Kandahar askeri havaalanına yakın bir bölgede bomba yüklü araçla gerçekleştirilen operasyon neticesi birçok işgâlci telef olurken, Haçlı düşmana ait en az 3 araç da kullanılamaz hale geldi.

Hilmend vilayetinin Leşgargah ilçesinde de düzenlenen operasyonda ise iki kontrol noktası mücahid Taliban kuvvetleri tarafından ele geçirildi. Operasyon sonucu 19 işbirlikçi asker öldü ve 15 adet silah, 2 adet Renger pikap ve 2 motosiklet ganimet olarak mücahid kuvvetlerin envanterine kaydedildi.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de istihbarat binası yakınlarında Haçlılar ve yerli işbirlikçilerine karşı bugün gerçekleştirilen operasyonu IŞİD üstlendi.

Haberi yayına hazırladığımız esnada haber ajansları operasyonun detaylarının hala muğlak olduğunu ancak bir grup fedainin kent merkezinde istihbarat binası yakınlarında, hâlâ inşaat halinde olan bir binayı ele geçirdiğini ve işbirlikçi rejim güçleriyle çatışmaya girdiklerini duyurdu.

Operasyona hedef olan Afşar bölgesi işbirlikçi rejimin ana istihbarat kurumu olan ‘Ulusal Güvenlik Direktörlüğü’nün eğitim merkezinin hemen yakınında bulunuyor.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: