“GİZEMLİ BEYİN HASTALIĞI”, TELEGRAM MI?

“GİZEMLİ BEYİN HASTALIĞI”, TELEGRAM MI?

Kanada, Küba‘daki bir diplomatlarına daha gizemli bir beyin hastalığı teşhisi koyulmasının ardından büyükelçiliğindeki bazı diplomatları geri çektiğini duyurdu.

Böylece baş dönmesi, yorgunluk, baş ağrısı, duyma ve görme kaybı, denge kaybı, mide bulantısı ve konsantrasyon eksikliği gibi birtakım kaynağı tespit edilemeyen semptomlardan şikayet eden Kanadalıların sayısı 14’e çıktı.

Daha önce aynı şikâyetler 25 ABD‘li diplomatta da görülmüştü.

Kanada Dışişleri Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamada, büyükelçilikteki güvenlik önlemlerinin artırıldığını, personel sayısının ise yarıdan fazla olacak şekilde azaltıldığı duyuruldu.

Kanadalı ve ABD’li yetkililer, ilk başta bir çeşit “sesle çalışan bir silah” aracılığıyla bir saldırının gerçekleştirildiğini düşünüyordu; bu da Kuzey Amerika ülkeleri ile Küba arasındaki diplomatik gerginliğin yükselmesine neden olmuştu.

Ancak daha sonra Kanada böyle bir saldırının çok da olası olmadığı sonucuna vardı.

21 ABD’li diplomatı tedavi eden Pennsylvania Üniversitesi’ndeki doktorlar ve yetkililer, en son yayımladıkları bir tıbbi makalede, yeni bir beyin hastalığının söz konusu olabileceğini aktardı.

Ajanslardan konu hakkında geçen bilgiler böyle…

Bilindiği üzere Türkiye’de Salih Mirzabeyoğlu ile gündeme gelen TELEGRAM – Zihin Kontrolü saldırıları neticesi, Kumandan Mirzabeyoğlu 4 Mayıs 2018 tarihinde “beyin kanaması” şüphesi ile hastaneye kaldırılmış ve 12 gün süren “koma hâli”nin ardından şehîd olmuştu.

Batı’da “soğuk savaş” döneminde yaşanan ABD-Rusya gerginliği içerisinde geliştirilen “Zihin Kontrol” işkencesi, 1960’lardan beri devletlerin en önemli istihbari-operasyonel “gizli proje”leri olarak sürdürülmekte… En son Küba’da “Kanadalı Diplomatlar”ın yaşadıkları da, bu çerçevede değerlendirilmeyi hak eden, “Zihin Kotrol Savaşları”nda su yüzüne çıkmış önemli bir gelişme.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: