TABİAT ANA DİNİNİN MÜMİNLERİ

Ayhan Sönmez

Tabiat Ana kültünde insan, sokak köpeklerinden daha değerli değildir. İnsan yeterince et yemiş ve tüketmiştir. Tabiata çok zararı dokunmuştur. Şimdi de börtü böcek yemenin zamanıdır. Yasadır; anne suçlayarak değersizleştirir ve bununla kendine bağlar. Anadolu’nun kadim tanrısı (putu) Kibele’nin ruhu, adeta bu lânetli coğrafyada yaşayan tüm kadınların ruhuna hulûl etmiştir. Sonradan gelen de olsa bu kültüre kısa sürede uyum sağlıyor.

Tabiat Ana kültünün bir yansımasından ibaret Korona Kumpası’nda insan, yeniden tarihin öznesi olma ve eşref-i mahlûkat mertebesinden edilmiştir. Bu, bir suçluluk duygusu aşılamayla kitle yönetimi metodudur. Millî köke karşıdır ve bu kökten beslenen gerçek aydın, derhal itiraz eder; etmeliydi bu popüler bilimcilerin salgınına.

Köpek saldırısına uğrayan insana karşı köpeği savunan ve histrionik kadınlara zoofili ithamı meselenin künhünü tam göstermemektedir. Elbette böylesi kadınlar da vardır ama meselenin özü; onlarda olan, histeri ve değersizlik hissi dışında bir şey değildir. Ayrıca Tanrı Kibele’ den sağlam bir azar işitmişlerdir…

Kovidli, evrimcili, nesepsiz Tabiat Ana dinindeyiz, çoğumuz farkında olmayarak. İnsanız ve daha aşı maşı çıkmadan yapay et virali alan nesepsizlerle mücadele etmek lâzımken, kendini değerli hissetmeye çalışan ruh hastası karılara takarız kafayı. İnsanız, ahmağımız çoktur; insanı eşref-i mahlûkat makamından alıp tenzil-i rütbe eylemelerine tepki gösterecek kalibrede çok az adam varmış. Kaba ve gırtlaktan sesiyle İslâm, ebcet ve felsefe satan yobaz abi var mesela. Geçmiş olsun ona ve kibrine; hiç çıktı hepsinin toplamı.

İnsanız ve her muameleye geliriz. Alışmadığımız bir şey yoktur. İnsan ki helâda def-i hacet yapmayı bile kovidli bilimcilerin ilkel sandığı dinlere borçludur. İnsanız ve insanoğlu, sizin kendisine uyduruk bilimsel maziler biçmenizden rahatsız ve hesaplaşmanın arefesinde…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: