CEPHE HATTINDAN

Ukrayna cephede yeniliyor….

Aslında Barbar Batı medeniyeti yeniliyor…

Batı’nın gazlamasıyla başlayan Ukrayna karşı saldırısı büyük bir hüsranla sonuçlanmaya doğru gidiyor. Neredeyse artık Ukrayna’da savaşacak kimse kalmadı. Kadın, çocuk, yaşlı, sakat demeden cepheye sürüyorlar. Kaçıp Avrupa’ya sığınanların iadeleri için ilgili ülkelere baskı yapmaktalar.

Savaşa sürülenler garibanlar, zenginler alemlerine devam ediyor, çocukları, kendileri yurt dışında, yurt dışı ile bağlantılı işlerinden kazanmaya devam ettikleri paraları partilerde yemeye devam ediyorlar.

Artık yenilgiyi kabul etmeye dair konuşma ve teklifler en üst perdeden dile getirilmeye başlandı…

Tabiî bu süreçte de boş durmuyorlar. Bu savaşta Rusya’ya zarar verebilmek için ellerinden geleni yapmaya çabalıyorlar. Bir provokasyonla Rusya’yı daha geniş bir cephede savaşa çekebilmenin hesabını yapıyorlar.

Rusya’yı cephede yenemeyeceklerini görünce, Ukrayna’ya uzun menzilli füze ve silâhlar verip, Rusya’nın cephe gerisini hedef alma taktiğine döndüler. Daha önce Batı Ukrayna’nın istediği uzun menzilli füze ve silâhları vermiyordu. Ama işler aleyhlerine geliştikçe savaşı daha da kirletmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Uçaklar işe yaramıyor, tanklar işe yaramıyor, salkım bombaları, seyreltilmiş uranyumlu mühimmat… Ve şimdi de uzun menzilli silâh sistemleri…

Batı’nı daha önce bu talepleri geri çevirdiğini ifade etmiştik. Verilen kimi silâhları da Ukrayna savunmada, kötü Rusya’nın saldırısına karşı koyuyor imajı vermek için cephe ardında, Rusya topraklarında kullanmama şartıyla veriyorlardı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken son yaptığı açıklamada, “Ukraynalıların bu sistemleri nasıl kullanması gerektiği meselesine gelince, hedef seçimi onlara ait. Silah sistemlerimizin Ukrayna dışında kullanılmasını tasvip etmiyoruz veya buna yardım etmiyoruz, lakin yine de buna temelde Ukraynalılar karar verir” diyerek artık Ukrayna’nın bu silâhlarla Rusya topraklarını hedef almasının önünü açtıklarını ifşa etti.

Tabiî yardım etmiyoruz diyerek yalan söylüyor…

Norveçli siyaset bilimci Glenn Diesen’in YouTube kanalına konuk olan ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) eski danışmanı Emekli Albay Douglas McGregor, Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Batı füzeleri ve istihbarat bilgilerini kullanarak uzun menzilli saldırı taktiklerine geçtiğini söyledi.

McGregor, “Yeni bir aşamadayız, uzun menzilli saldırılar aşamasındayız çünkü Ukraynalıların savaşta kullanacak hiçbir şeyi kalmadı ve bu çok tehlikeli” ifadelerini kullandı.

McGregor, karşı saldırı sırasında yaşanan ağır kayıplar nedeniyle Ukraynalıların karada savaş operasyonları yürütme yeteneğini kaybettiğini ve artık NATO ülkelerinden gelen istihbarat bilgilerini kullanarak uzun menzilli Batı füzeleriyle saldırı taktiğine geçtiklerini vurguladı.

Uzman, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne yapılan bu tür yardımın, pratikte Batılı ülkeleri Rusya ile çatışmaya doğrudan katılan taraf haline getirdiğini ve bunun Moskova’nın ciddi tepkisine yol açabileceğine dikkat çekti.

Ukraynalıların yeni taktiklerinin Rusya’ya savaşı Kiev’i ağır yenilgiye uğratarak bitirmekten başka seçenek bırakmayacağı belirten McGregor, “Sanırım Ruslar, çatışmanın yalnızca askeri yollarla sona ereceğini artık anladı” ifadelerini kullandı.

Yani bundan sonra Rus topraklarının Batı füzeleri ile vurulduğu haberlerini duymaya başlayacağız. Tabi Rus hava savunma sistemleri de bu süreçte daha ciddi performans göstermesi gerekecek. Ama illâki vurulan yerler olacak ve Batı da bunu psikolojik olarak kullanmaya çalışacak. Bu Rusya’yı daha da saldırgan hâle getirecek ve savaş daha geniş bir coğrafyaya yayılacak.

Diğer yandan Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO’nun Genelkurmay Başkanları Toplantısı, Norveç’in başkenti Oslo’da başladı.

Türkiye’yi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak’ın, bu göreve geldikten sonra ilk kez temsil ettiği toplantıda NATO’nun emperyalizmin çıkarlarına karşı mücadele eden, hak arayan mazlumlara karşı savunma ve caydırıcılığının artırılması için hazırlanan plânlar ile ‘Ukrayna’ya destek’ konuları değerlendirilecek.

Savaş şiddetleniyor ve her geçen gün daha da farklı bir şekle evriliyor.

Bu savaş, basit bir toprak hakimiyeti, hegemonya tesisi savaşı olmaktan çoktan çıkıp, iyi ile kötünün, Batı ile Doğu’nun hesaplaşmasına dönüşmeye başladı, dönüştü.

Savaşla birlikte Ukrayna’nın aslında ne kadar berbat bir çirkefe dönüştüğünü, dönüştürüldüğünü de gördük şahit olduk.

Şu aşağıdaki video…

Ukrayna Bölgesel Savunma Kuvvetleri gönüllüsü olan trans, yani erkek iken kadın olmayı tercih eden ve kadın da olamadığından kadın sureti altında iğrenç bir eda ile etrafa ‘savaş suçlusu Rus propagandacılarının yakalandıktan sonra adaletin yerini bulacağı’ tehditlerini savuran Sarah Ashton-Cirillo adlı mahlûkun hâli bile, Ukrayna’nın ve temsil ettiği Batı’nın niçin yenilmesi gerektiğini apaçık ortaya koyuyor.

İbneliğine bakmadan bir de Tanrı adına misyonla yaptıklarını söylemiyor mu…

AKP de bunlara destek vermeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: