“HEPSİ YALAN, SAVAŞ BİTTİ, RUSYA KAZANDI”

Richard Abelson ve Seymour Hersh yazdı.

Hüseyin Vodinalı aktarıyor:

Biden Rejimi’nin Kuzey Akım boru hattına yönelik sabotajının yıldönümü 26 Eylül’e yaklaşırken, deneyimli araştırmacı muhabir Seymour Hersh, CIA ve MI-6’nın “gizli dezenformasyon operasyonu” ile ABD önderliğindeki Kuzey Akım boru hattı sabotajını ört bas ettiğini söyledi.

“Savaş bitti. Rusya kazandı. Artık Ukrayna karşı saldırısı yok, ancak Beyaz Saray ve Amerikan medyası yalanı sürdürmek zorunda” dedi üst düzey bir ABD istihbarat yetkilisi Hersh’e.

Amerikalı istihbarat yetkilisi, “Gerçek şu ki, Ukrayna ordusuna saldırıya devam etmesi emredilirse ordu isyan eder. Askerler artık ölmeye niyetli değil ama planlar Biden Beyaz Sarayı tarafından yazılıyor” diye de ekledi.

Salı günü (26.09.2023) Kuzey Akım boru hattının yıkılmasının birinci yıldönümü yaklaşırken Hersh, ilk kez 8 Şubat’ta yazdığı, Biden Rejimi’nin müttefiki Almanya’ya karşı 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük endüstriyel sabotaj eyleminden daha fazlasını açıklama sözü verdi.

Volodymyr Zelensky BM ve Washington’da dolaşırken Hersh, istihbarat kaynağının kendisine “savaş devam ediyor… çünkü (bu kez) Zelensky devam etmesi konusunda ısrar ediyor” dediğini yazdı.

Hersh, “Ukrayna Genelkurmay karargahında veya Biden Beyaz Sarayı’nda ateşkes konusunda herhangi bir tartışma yok ve katliamın sona ermesine yol açabilecek görüşmelere ilgi de yok” dedi.

Ukrayna’nın tahmini 75.000 kişinin hayatını kaybettiği karşı taarruzun yavaş ilerlediği yönündeki iddialarından bahseden yetkili, Hersh’e şunları söyledi: “Bunların hepsi yalan.”

Hersh, CIA ve İngiliz istihbaratının Putin’i itibarsızlaştırmayı amaçlayan bir “gizli dezenformasyon operasyonu” yürüttüğünü de yazdı; bu operasyon, “ABD ve Londra’da ana akım medya kuruluşlarının, Rusya Devlet Başkanı’nın kan hastalıkları ve ağır bir kanserle mücadele ettiği” yalanını yayıyor.

Kaynak, Hersh’e, Ukrayna’nın çok beklenen bahar taarruzu sırasında, Rusların yoğun şekilde tahkim edilmiş ‘Maginot Hattı’na ‘bazı erken sızmalar’ yaşandığını ve Rusların onları içine çekmek için geri çekildiğini söyledi ve “sonunda hepsi öldürüldü” dedi.

Hersh, “Haftalarca süren yüksek kayıplar ve çok az ilerlemenin yanı sıra tanklar ve zırhlı araçlarda yaşanan korkunç kayıpların ardından, Ukrayna ordusunun büyük unsurları, bunu beyan etmeden saldırıyı neredeyse iptal etti” dedi.

Hersh’in istihbarat kaynağı, “Ukrayna ordusunun yakın zamanda ele geçirildiğini iddia ettiği iki köy o kadar küçük ki iki yol tabelasının arasına sığabilir” dedi.

Hersh, Biden-Obama Rejimi’nin “Rusya’ya yönelik neocon düşmanlığının” “istihbarat camiasında önemli bir bölünmeye” yol açtığını yazıyor ve “CIA ile istihbarat camiasının diğer unsurları arasında Ukrayna’daki mevcut savaşın seyri konusunda uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığa” işaret ediyor. ”

Hersh, CIA’nın “Ukrayna’nın başarısı konusunda Savunma İstihbarat Teşkilatı’ndaki (DIA) mevkidaşlarından çok daha şüpheci” olduğunu belirtiyor ve Amerikan medyasının bunu görmezden geldiğini söylüyor.

Bu hafta BM’de konuşan Başkan Biden, milyar dolarlık Ukrayna saldırısının feci başarısızlığını görmezden gelirken, Zelensky barış müzakerelerini değerlendirmeyi reddetti ve daha fazla para ve silah için bağırmaya devam etti.

Hersh’e göre, The Economist’e verdiği röportajda Zelensky, milyonlarca Ukraynalı mülteciyi kabul eden Avrupa ülkelerine yönelik üstü kapalı bir tehditte bulundu ve mültecilerin “iyi davrandıklarını” söyledi. . . ve minnettarlar” ancak “ülkelerinin (batı tarafından) terk edilmesine nasıl tepki vereceklerini tahmin etmenin hiçbir yolu yok.”

Hersh, “Bu, bir iç ayaklanma tehdidinden başka bir şey değildi” diye yazdı.

KAYNAK: https://www.thegatewaypundit.com/2023/09/seymour-hersh-its-all-lies-war-is-russia/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=seymour-hersh-its-all-lies-war-is-russia

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d