ÖLÜM UYGARLIĞINDAN KOPUŞ

Aleksandr DUGİN

Zihnimizde hayali bir deney yapalım: Şu anda  bizimle savaş halinde olan Batı bize nükleer saldırı dışında başka ne yapabilir? Bize hangi yaptırımları uygular? Kimleri sınır dışı eder? Bizi nasıl küçük düşürür? Bizi nerelerden sürer ? Bizi nelerden mahrum bırakır? (Nükleer bir saldırıyı düşünmüyoruz, çünkü bunu yapmayacaklar ve yaparlarsa da çok önemli değil, çünkü onu biz de yapacağız).

Bir kere şunu belirtelim ki, O her şeyi yapar ve hiçbir şey onu durduramaz. Herhangi bir yanılsamaya kapılmaya gerek yok; gerçekte, Batı neredeyse hiçbir önemli şey için bize bağımlı değil ve eğer bağımlıysa, çoğu zaman bulamadığı bir ikame arıyor. Bunu bir doğal kaynakla ya da başka bir şeyle engellemeye çalışmanın herhangi bir etkisi olması pek olası değildir. ‘Avrupa’nın biz olmadan atlatamayacağı sert Avrupa kışı’ ile kendimizi rahatlatmayı bırakmış olmamız iyi oldu. Sonuncusunu atlattı ve bir sonrakini de atlatacak ve Ukrayna, biz onu çökertmediğimiz ve teslim olmaya zorlamadığımız sürece, kendi kendine çökmeyecek ve teslim olmayacaktır. İrade ile, güç ile ve kendimize güvenerek, sadece kendimize.

Kendimiz Batı olmadan yaşamayı öğrenmeliyiz. Tamamen onsuz. Bizi ona bağlayan her şeyi bir kenara atmalı, tüm teması, tüm bağımlılık biçimlerini kökten kesmeli, tüm işlemsel ilişkileri kesmeliyiz.

Buğday ve gübre yok. Batılı bilimsel dergilerde yayın yok, Scopus’tan çekilme, RINC kriterlerinin gözden geçirilmesi, Rus bilim insanlarına bir ültimatom verilmesini beklemeden: Ya vatanınıza ihanet edersiniz ya da artık bilim insanı değilsiniz. Pratikte bu zaten böyledir. Sporda da bu böyledir. Siyasette ise çok daha fazla. Ekonomi ve finansta da her şey aynı yönde ilerliyor.

Batı bizi kendisinden koparıyor ve daha fazla koparmamak için şartlar koyuyor: Ülkenize, halkınıza, toplumunuza, Rusya’ya ihanet edin, Putin’e ihanet edin. O zaman hâlâ bir oligark mısınız yoksa artık bir oligark değil misiniz, bir bilim adamı mısınız yoksa artık bir bilim adamı değil misiniz, bir politikacı mısınız yoksa artık bir politikacı değil misiniz göreceğiz.

Batı bize vurabileceği her şeyle vuracak. Zaten sahip olduğu şeylerle ve henüz sahip olmadığı şeylerle, yavaş yavaş bizi vuracak.

Bunu hayal etmek kolay. Ve eğer hayal edersek, kendimizi hazırlamalıyız.

Bundan böyle Batı olmadan yaşamaya mahkûm ediliyoruz.

Bu tamamen beklenmedik ama bir o kadar da mantıklı bir durum.

Batılı olan her şey artık son derece zehirli (açıkçası bu hep öyleydi). Sonuçta bu, bizim kontrol edemediğimiz ama düşmanı kontrol eden bir bağımlılıktır. Liberalizmin herhangi bir iması, Batı evrenselciliğinin herhangi bir kabulü, Batı’dan herhangi bir şeyin normatifliğinin herhangi bir kabûlü, herhangi bir yerde ve herhangi bir şeyde Batı kurallarının, kriterlerinin, uygulamalarının herhangi bir kabûlü, ihanetin kendisi değilse bile ihanete doğru atılmış bir adımdır.

Uygar bir devlet olmanın anlamı budur. Başka bir medeniyete, özellikle de bize karşı acımasız bir savaş yürüten bir medeniyete hiçbir şekilde bağımlı olmamak.

Modern ‘kolektif Batı’ olarak adlandırılan bu küresel modelle (yozlaşma ve insanlıktan çıkma) ilişkilerimizi tamamen kopardıktan sonra, medeni temellerimizi inşa etmeye odaklanabiliriz.

Açıkçası, henüz bu yöne bakmadık. Herkes egemenliğini koruyarak Batı’ya entegre olmaya çalıştı. Bu imkânsız, gerçekçi olmayan ve lüzumsuz bir şeydir ve tam da böyle olmuştur. Batı’nın, Batı’ya sadık olsalar bile herhangi bir ‘Rus şirketine’ ihtiyacı yoktur. Onlar için iyi Rusya, olmayan Rusya’dır, Yeltsin’in Rusya’sı bile değil, basitçe mevcut olmayan.

Bu süreci uzatmak çok maliyetli, bu ipi kesmenin zamanı geldi, çünkü bu sivil prangalarla ilgili, ‘kalkınmanın ana akımına’ girme arzusuyla değil. Batı bir çıkmaz sokaktır, ama bu onun işidir, bizim için sadece bir düşman, ölüm ve sondur.

Rusya sadece Batı’nın karar vermediği ve hiçbir şey ifade etmediği bir dünyada yaşayacaktır. En azından bizim için bu böyle. Başka bir durumda, suçlunun çürüyen bir cesede canlı canlı bağlandığı Etrüsk gelininin işkencesi olacaktır. Böyle bir işkenceden daha korkunç bir şey yoktur. Bir insan yavaş yavaş ölür, nekroz hücre hücre vücuduna girer; dolayısıyla modern Batı, insanlığa bağlı çürüyen bir cesettir. Yok olması yetmiyor, herkesi kendisiyle birlikte uçuruma sürüklemek istiyor.

Ukrayna’ya bakın, ona ne yaptılar… Zehirlenmiş, çarpıtılmış, psikolojik olarak yok edilmiş bir ulus. Yok edilmiş bir devlet. Anlamsız ve kasıtlı olarak kaybedilmiş bir savaşın cephelerinde topluca katledilen ya da çıldırmış bir toplumdan kaçan insanlar. Batı kontrolünün ölü gelini hâlâ nefes alan (zar zor) ülkeye sıkıca cıvatalanmış durumda, ancak Ukrayna’da ölüm kazanıyor. Kudurmuş yöneticilerinin gözlerinin içine baka baka, çoktan diğer tarafa geçmiş, çoktan ölmüş ama dışarıdan hâlâ yaşıyor.

Batı’dan tamamen kurtulmak kurtuluşun tek yolu. Modern Rusya’daki kötü olan her şey ondan geliyor. Onun mikropları siyasetimizi, ekonomimizi, kültürümüzü, bilimimizi, psikolojimizi, günlük yaşamımızı ve gençliğimizi çürütmüştür. Bu kanserli bir süreçtir ve etkilenen hücreleri ne kadar hızlı ve sert bir şekilde kesip atarsak, Anavatanımızın, büyük Rusya’nın kurtuluş ve yeniden doğuş şansı o kadar artacaktır.

Yayına Hazırlayan: Ş. Ali Göçmen

Kaynak: https://www.geopolitika.ru/tr/article/olum-uygarligindan-kopus

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d