GAZZE’YE SALDIRDILAR VE PARÇALARA AYRILARAK KAÇTILAR

İsrail denilen terör yapılanmasının elebaşı Netenyahu adlı katil cani, biraz önce yaptığı açıklamasında Gazze’ye yapacakları saldırının tarihini açıklamayacaklarını söyledi.

Oysa işgâlcilerin Gazze’ye karadan girme teşebbüsleri çoktan başladıysa da her defasında terör unsuru elemanlarının parçalanmış leşleri ile geri çekilmek zorunda kaldılar.

Hem de baş terörist Amerika’nın özel terör elemanları da aralarında olduğu hâlde…

ABD Savunma Bakanlığı’nın eski danışmanı Emekli Albay Douglas Macgregor, ABD’de katıldığı bir yayında, ABD ve İsrail özel kuvvetlerinden oluşan bir birliğin keşif yapmak ve rehineleri kurtarmanın yollarını bulmak için Gazze’ye girdiğini belirttikten sonra, “Ancak paramparça oldular ağır kayıplar verdiler.” diyerek işgâlci teröristlerin Gazze’ye girmeyi denediklerini itiraf etmiş oldu.

Enformasyon Kanalının konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama ise şöyle:

Son 3 haftada İsrail ve ABD 3 kez Gazze Şeridine sızmaya çalıştı.

İlk deneme Gazzeli gruplar Gazze’ye çekildiği zaman yaşandı ve başarısız oldu.

Diğer deneme ABD’nin Delta Force ve Navy Seal geldiğinde İsrailli personelin yol göstermesi ile ağırlıklı olarak ABD personeli ile denendi. Tekrar başarısız oldu.

Son operasyon ise 3 gün önce iki ordunun seçkin birlikleri ile daha kapsamlı olarak gerçekleştirildi.

Gazze kuzeyi ana hedefti.

Gazze içerisinde bazı noktaları kontrol altına alıp rehine kurtarma olmasa bile büyük bir propaganda zaferi olması planlanıyordu fakat hepsi büyük bir başarısızlıkla sonuçlandı.

Helikopter desteği ve İHA gözetimi ile birlikler ağır bombardımanın hemen ardından kıyıdan ve sınır çitleri hattından içeri girdi.

Ağır bombardımanın oluşturduğu şok ve karmaşa ile Hamas’ı gafil avlamaya çalıştılar ancak içeri rahatça ilerledikten kısa süre sonra eş zamanlı şiddetli bir saldırıya maruz kaldılar.

Yoğun şekilde keskin nişancı ve makineli tüfek atışları ile eş zamanlı EYP saldırıları ve havan topu atışları ile operasyon facia ile sona erdi.

3 operasyonun toplamında 100’den fazla kayıp olduğu bilgisi var.

Yaralıların acil olarak bölgeden çekilmesi öncelik haline geldi ve mesele ikinci plana itildi.

Gazzeli grupların bu olayı ön plana çıkartmaması tarafların bunu denemeye devam edip uzun vadede önemli propaganda başarısı ve askeri başarı elde etme çabasının sürmesi için dikkat çekmek istemiyor.

Dünyada eşi görülmemiş ağırlıktaki bombardımana rağmen Gazze’den roket ve füzeler işgâlcilerin üzerine yağmaya devam ediyor. Sadece roket ve füze de değil, su altı özel operasyon timleri yine işgâl bölgelerine sızarak işgâl güçlerine büyk darbeler vurmaya devam ettiler.

Terör örgütü cephesinde ise büyük tartışmalar ve IDF içinde müthiş bir rahatsızlık yaşanıyor.

General rütbesindeki birden çok ve daha alt rütbelerde yüzlerce asker İsrail’in terör saldırılarına alet olmayı reddederek görevi bıraktığı gibi, terörist elebaşı Netenyahu’nun oğlunun ortalarda görünmemesi de kendi içlerinde eleştirilere sebep olmakta. Başkalarının evlatlarını umursamazca cepheye yollayan terörist elebaşı Netenyahu kendi oğlunu niçin saklıyor?

Morali bozuk ve aldığı darbelerle kudurganlığı artan terör yapılanması… Daha çok silâh ve mühimmatın yanısıra tıbbi malzemelere kadar Amerika’dan gelen yardımın çeşitliğinin artmasından da anlaşılıyor ki işler hiç de umdukları gibi gitmiyor. Her alandaki yoğun ABD yardımı, terör yapılanmasının yüksek kayıplarına işaret etmekte…

Ve büyük çaplı çok cepheli bir savaş için kapsamlı bir yığınak yapılıyor.

Diğer yandan, Ukrayna’ya giden yardımın daha da büyük ölçüde İsrail’e kaydırılması ile Ukrayna cephesinin zayıfladığı da açıkça görülmekte.

En nihayetinde kendilerince hazır olana kadar bekleyecekler. Amerika, bölgedeki işgâl üslerine yönelik gerçekleştirilecek operasyonlara karşı, bu üslerin korunması için çeşitli silâh sistemleri ile birlikte patriot yerleştirilme kararı da aldı. Patriotlar, Amerika’nın Suud, Katar, BAE, Kuveyt, Irak ve Ürdün’deki işgâl üslerine yerleştirilecek…

Herkes çok ciddi biçimde savaşa hazırlanıyor.

Türkiye politikasında ise liderler her geçen gün daha üst perdeden konuşuyor olsalar da yaptıkları en nihayetinde yine konuşmak…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d