DAVİDSON’DAN NATO’YA BİR GARANTİ DAHA

DAVİDSON’DAN NATO’YA BİR GARANTİ DAHA

CNN Türk televizyonuna çeşitli açıklamalar yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Çin’den alımı iptal edilme aşamasına gelinen savunma sistemleri hakkında, “Sıralamanın başında Çinli şirket var, ancak bu nihai bir tercih değil. Bu sisteme ilişkin kararımız ne olursa olsun NATO’yla çelişkili bir savunma yapısına girmemiz hiçbir şekilde sözkonusu değil” dedi.

Ahmet Davutoğlu, ABD ve İran arasındaki yakınlaşmanın Türkiye’nin yararına olduğunu söyledi. Bakan, gerilimin düşmesiyle Ankara’nın etki alanını artıracağını düşünüyor.

Bu gerilimin düşmesi Türkiye’nin yararına olurmuş…

Aklımıza, Ulu hakan’ı devirdikten sonra iktidara gelen İT’nin zamanla işleri ellerine yüzlerine bulaştırıp, akıl almak maksadıyla soluğu Ulu Hakan’ın huzurunda bulmaları geliyor…

Ulu Hakan soruyor, onlar cevap veriyor:

-Falanla filan arasındaki ihtilafı ben çıkarmıştım, birbirleriyle uğraşmaktan bizle uğraşmaya fırsat bulamıyorlardı.

-Onları biz barıştırdık efendim…

-Ya filanla falan, onları da mı barıştırdınız?

-Evet…

İşte, bunların politikadan anladıkları bu…  Emperyalizmanın bölgede huzur bulması. Bilakis emperyalizmanın bölgede daima birileri ile ihtilaf içersinde olması lazım ki, bize pek dokunamasınlar. Sen o ihtilafları hallettiğin zaman, haliyle ortak hedef biz olacağız demektir.

İşte, AKP’nin hem Türk milleti, hem Arap, hem Kürt ve bütün diğer bölge ve dünya halkları aleyhine ama emperyalizma lehine olan şaşkın işbirlikçi politikası… “Stratejik Derinlik” dedikleri sefalet… Her adımlarında bölgenin biraz daha karışması bundan.

Evet, hadiseler Türkiye’yi tarihi misyonunu oynamaya zorlarken, AKP adlı Truva atı, bu misyonu oynamayalım diye sahneye sürülmüştü. Şimdi artık hadiselerin şiddeti karşısında AKP’nin de gerçek yüzü deşifre oluyor.

ADIMLAR HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: