EYLEM: TESLİM ETMİYORUZ! TESLİM OLMUYORUZ!

EYLEM: TESLİM ETMİYORUZ! TESLİM OLMUYORUZ!

İBDA Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu ve arkadaşları hakkında Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Hükümlü ve Tutukluların Ayaklanması, Kasten Yangın Çıkartma Suçu”yla ilgili görülmekte olan davada infazın tekrar devamı kararı alınmasının ardından konuyla ilgili bugün bir protesto gerçekleştirildi.

Adımlar Fikir-Kültür-Siyaset Platformu, Adımlar Dergisi, Büyük Anadolu Gençliği İnisiyatifi (BAGİ) ve Güldenizde Elifler Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği eylem, İstanbul Adliyesi – Çağlayan binası önünde yapıldı.

“TESLİM ETMİYORUZ! TESLİM OLMUYORUZ!” başlıklı bir Basın Bildirisi’nin okunduğu eylemde, aynı başlıklı bir de pankart açıldı.

Salih Mirzabeyoğlu ve onun bağlılarından Ali Osman Zor ile birlikte 30 İbdacı hakkında çıkarılan bu kararın tanınmadığını vurgulayan gönüldaşlar adına Basın Açıklamasını ADIMLAR Platformu Sözcüsü Cem Türkbiner okudu.

Yoğun Güvenlik önlemlerinin alındığı protesto gösterisi sırasında atılan sloganlardan bazıları şunlardı: “Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu!”, “Bu Yürek Vurulmaz Zincire, Bu Yürek Ölüme Hazır!”, “Ne Zindan Korkusu, Ne Ölüm Duygusu!”, “Allahsız Hukuk Hesap Verecek!”, “Biz Biz Biz, Necip Fazıl Nesliyiz!”, “Hiçbir İbdacı Kolay Lokma Değildir!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hakan Fidan olayında ve sonraki 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında başta aile fertleri olmak üzere yakınlarını mevcut hukuka teslim etmemesine atıfta bulunan gönüldaşlarımız “bizler de kendi imkân ve kabiliyetlerimizle; kendi hukuk anlayışımızı işleterek Kumandanımızı ve Gönüldaşlarımızı teslim etmeyeceğiz!” ifadelerini kullandı…

 

Aşağıda, protesto sırasında okunan Basın Bildirisi’ni sunuyoruz:

 

 

TESLİM ETMİYORUZ! TESLİM OLMUYORUZ!

KAMUOYUNUN DİKKATİNE;

Kendilerine, Batı Medeniyeti’nin hayali bir yılbaşı figürü olan NOEL BABA ismini yakıştırarak, bundan tam 14 yıl önce, Metris Cezaevi’ndeki İBDA bağlısı Müslümanların tutsak kaldığı koğuşa, tam teçhizatlı binlerce askeri “VUR” emri vererek saldırtan 28 ŞUBAT darbecilerinin, henüz 2 gün önce uygulamaya koydukları bir derin tezgahını daha sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Saygıdeğer misafirler!

Değerli basın mensupları!

Değerli halkımız!

Mevcut yasalar nezdinde hiçbir suç işlemediği halde, tam 16 yıl boyunca cezaevi hücrelerinde yok edilmek istenen ve henüz Temmuz ayında tahliye edilen Sayın Salih MİRZABEYOĞLU ve İBDA bağlıları derin bir oyunla yeniden cezaevine gönderilmek istenmektedir.

Bundan 14 yıl önce, yaklaşık 1500 kişilik silahlı bir güçle, Metris cezaevindeki 60 kişilik İBDA koğuşuna katliam yapmak için saldıran darbeciler, bu saldırı sonrasında 1 İBDA bağlısını piyade tüfeği ile vahşice vurarak şehit etmiş, onlarca İBDA bağlısını ise yine aynı silahlarla öldürmek kastıyla ateş açarak ağır yaralamışlardı.

Darbeciler bu vahşetle yetinmeyip, canlarına kastettikleri insanlar hakkında, cezaevinde isyan çıkartmak suçlamasıyla, darbe mahkemelerinde davalar açmış; açılan ateşe karşı canlarını savunma refleksi göstermekten başka bir suç(!) işlemeyen onlarca insan hakkında, hiç utanmadan ve yüzleri zerre kadar kızarmadan,  yüzlerce yıllık hapis cezaları istemişlerdi.

İşte darbecilerin, hiçbir savunması olmayan insanları öldürmek için düzenledikleri  bu vahşi saldırının adı NOEL BABA OPERASYONU, bu vahşi saldırının ardından açılan ceza davasının adı da NOEL BABA Davasıdır.

Bu Hıristiyan kültürüne ait ismi kendilerine biz vermedik. İlahi takdire bakın ki, bu ismi kendi kendilerine vermekten hiç utanmadılar.

Saygıdeğer basın mensupları, değerli misafirler!

Bir süre önce; 14 yıllık NOEL BABA saldırısının bizzat içerisinde olan bir JİTEM görevlisinin geçtiğimiz aylardaki “saldırıyı darbeciler tezgahladı, beni de bu iş için kullandılar”şeklindeki ifadeleri sonucunda, davayı görmekte olan BAKIRKÖY 3. AĞIR CEZA MAHKEMESİ, davanın yeniden ve sanıklar lehinde görülmesine karar vermiş, dava ile ilgili infazların da durdurulmasına karar vermişti.

Ancak aynı mahkeme, aradan geçen 1 yıl sonundakendi kabul ettiği delilleri inceleme gereği duymamış, herhangi bir soruşturmaya gerek olmadığı gerekçesiyle, davayı sanıklar aleyhinde tekrar kapatarak, infazların devamına karar vermiştir. Daha sonra yapılan itiraz neticesinde, davanın yeniden görülmesini tekrar kabul etmiş, ancak bu kez infazların devamına karar vermek gibi; akılla, mantıkla, kamu vicdanıyla taban tabana zıt bir tavırla, bir hukuk suçu işlemiştir.

Mahkemenin verdiği kararın anlamı şudur: Evet masumsunuz ama yine de sizi cezaevine gömeceğiz!

Zira, hem yargılamayı lehte olarak yeniden görmeye karar vermenin ve hem de insanları cezaevine hapsetmenin, başka bir anlamı olamaz.

Saygıdeğer misafirler ve basın mensupları…

BAKIRKÖY 3. AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NİN verdiği bu komik ve anlamlı(!) karar, tarihin utanç sayfalarına şimdiden geçmiştir.

Normal şartlarda, saldırgan tarafın dava edilmesi ve cezalandırılması gerekirken, cezaevi koğuşunda hiçbir savunması olmayan ve ağır askeri silahlarla vurulan insanlar suçlanmakta ve cezalandırılmak istenmektedir.

Biz eminiz ki, baştan sona bir DARBECİ tezgahı olan NOEL BABA SALDIRISI ve MAHKEMESİNİN sorumlularının, gelecekte yaşayacak olan en uzak torunları bile bu utançla yaşamak zorunda kalacaklar.

Bütün bunlar bir yana!

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset, Büyük Anadolu Gençliği İnisiyatifi -BAGİ- ve Güldenizde Elifler Platformları olarak, yıllardır verdiğimiz mücadele sonunda, DARBECİLERİN VE DARBECİ UŞAKLARININ dehlizlerinden söke söke aldığımız başta Kumandanımız Sayın Salih MİRZABEYOĞLU’nu, ayrıca  Genel Yayın Yönetmenimiz  Sayın Ali Osman ZOR ve tüm gönüldaşlarımızı, yeniden zulmün pençelerine teslim etmeyeceğiz!

Teslim etmeyeceğimiz gibi; şu anda cezaevlerinde 25 yıldır suçsuz olarak işkence göre diğer kardeşlerimizi de 28 ŞUBAT DARBECİLERİ ve UŞAKLARININ işkence hücrelerinden alacağız!

İBDA bağlılarının mücadele tarihine sadece 5 dakika göz atan herkes, bunun bir tehdit değil, bira vaka, gerçekçi bir durum tespiti olduğunu hemen anlayacaklardır.

Evet, dediğimiz gibi!

Ne Sayın Salih MİRZABEYOĞLU’NU, ne Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman ZOR’u ve ne de başka bir İBDA bağlısını işkence hücrelerine teslim etmeyeceğiz.

Hele ki, Kumandan Mirzabeyoğlu’na Cezaevi hücrelerinde uygulanmaya başlanan ve tahliye olmasına rağmen hâlâ tüm şiddetiyle TELEGRAM İşkencesi sürmekteyken!

Bu İşkencenin içerisinde olan mahfiller tek tek ortaya koyulmadan, kimse bizden bu ve benzeri gayrımeşru kararlara uymamızı beklenmesin!

Dünün “darbeciler”ine ve bugünün “biat isteyenler”ine boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz!

Kumandan ve gönüldaşlarımız hakkındaki davaya konu olan “Noel Baba Operasyonu”ndan bir yıl sonra gerçekleştirilen, “Hayata Dönüş” adlı sol siyasi mahkûmlara yapılan saldırılarla ilgili davalar, 2010 yılında zamanaşımı gerekçesiyle bütün sonuçlarıyla düşürülmüşken, Kumandan ve arkadaşları için neden hala işletilmiyor” sorusu ortadayken…

Dünün Başbakanı, bugünün Cumhurbaşkanı Erdoğan mevcut hukuka yakınlarını teslim etmemişken;

Bizler de kendi imkân ve kabiliyetlerimizle; kendi hukuk anlayışımızı işleterek Kumandanımızı ve Gönüldaşlarımızı teslim etmeyeceğiz!

Allah’ın yardımı ve İBDA fikriyatının ruhumuza işlediği direniş ahlâkı sayesinde, bütün zalimleri dün olduğu gibi, bir kere daha yeneceğiz ve perişan edeceğiz.

Bizleri, dün yaptıkları gibi Filistin askılarında sakat bırakabilirler.

Elektrikli tezgahlarda, ciğerlerimizi kavurabilirler.

El ve ayaklarımızı işkence dehlizlerinde sakat bırakabilirler.

NOEL BABA saldırılılarındaki gibi ağır silahlarla vurup, canlarımızı alabilirler.

Ama bizi kokuşmuş köle düzenlerine köle yapamazlar!

Zira biz, Allah’tan başka güç ve kudret tanımıyoruz!

Tanımadık, tanımayacağız!

Saygılarımızla…

ADIMLAR Dergisi (www.adimlardergisi.com)

Büyük Anadolu Gençliği İnisiyatifi -BAGİ-

Güldenizde Elifler Platformu

SLOGANLAR:

(Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu!)

(Bu Yürek Vurulmaz Zincire, Bu Yürek Ölüme Hazır!)

(Ne Zindan Korkusu, Ne Ölüm Duygusu!)

(Biz Biz Biz! Necip Fazıl Nesliyiz!)

(Biz Biz Biz! Büyük Doğu Nesliyiz!)

(Hiçbir İbdacı Kolay Lokma Değildir)

(Tek Yol İslam, Allah Peygamber. Allahsız Köpekler; Vatan Sizden Ne Bekler!)

(Her Şey Allah İçin)

(Allahsız Hukuk Hesap Verecek!)

(Yâ Cabbar, Yâ Kahhar, Yâ Muntakîm Allah; Bizi İntikamına Memur Et!)

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d