Gönüldaşımız Muttalip Sanır Tutuklandı

Gönüldaşımız Muttalip Sanır Tutuklandı2000 yılı Ocak ayında bulundukları Bandırma Cezaevi koğuşunda saldırıya uğrayan 33 İBDA’cıdan biri olan gönüldaşımız Muttalip Sanır, bugün, “Yunus polisleri”nin yolunu kesip kimlik kontrolü yapmalarının ardından tutuklandı.

Cezaevinde dönemin düzen güçleri tarafından “Noel Baba” adı verilen bir operasyonla saldırıya uğrayan gönüldaşlarımız hakkında verilen cezalar dolayısıyla onlarca gönüldaşımız cezaevine girdi.

5-7 ocak 2000 tarihinde gerçekleşen saldırıda, Hasan Meriç adlı gönüldaşımız, saldırı esnasında gönüldaşlarına uzanan namlunun önüne kendisini atarak şehid olmuştu. Onlarca gönüldaşımızın da silahla yaralandığı saldırıda mahkeme, saldıranları değil, saldırıya uğrayanları suçlu bulmuş ve gönüldaşlarımıza 12 yılla 7 sene arasında cezalar vermiş ve bu cezalar da yaklaşık bir sene önce Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından onaylanmıştı.

Sabah saat 09:00’da gözaltına alınan gönüldaşımız Muttalip Sanır, karakoldaki infaz işlemlerinin ardından Metris Cezaevi’ne götürüldü.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: