CARLOS’TAN ALİ OSMAN ZOR’A SELÂM VE TEBRİK

CARLOS’TAN ALİ OSMAN ZOR’A SELÂM VE TEBRİK

CARLOS’TAN SELÂM VE TEBRİK

22 yıldır Fransa’da cezaevinde bulunan Çakal Carlos namıyla meşhur Gönüldaş Carlos, Poissy Cezaevinden ADIMLAR Platformu Genel Başkanı Ali Osman Zor’a tebrik mesajı gönderdi.

17 Temmuz 2015 tarihli Ramazan Bayramı mesajında Carlos, 25 Mart 2015 tarihinde dergi büromuza düzenlenen bombalı saldırıda şehid olan Ünsal Zor’u ve bütün şehitlerimizi anarak şehidimizin ağabeyi Ali Osman Zor’a gönderdiği mesajda şunları söyledi:

 

IlichRamirezSanchez

Poissy, 17/VII/2015

Sevgili Gönüldaşım Ali Osman Zor,

Sizin ve ADIMLAR’ın kahraman yoldaşlarının, 1436 yılının bu mübarek Ramazan Bayramı’nı, rahmetli biraderiniz Ünsal Zor ve bütün şanlı şehitlerimizin iftiharıyla dolu bir hâl içinde tebrik ederim.

 

Devrimci Dileklerimle,

Selam / Carlos

 

carlos-the-jackal-ali-osman-zor-adimler-ilich-ramirez-sanchez-3

 

 

Hatırlanacağı gibi Carlos, dergi büromuza düzenlenen saldırının ardından Türk avukatı Sayın Güven Yılmaz ile yaptığı görüşmede, ADIMLAR’ın oynadığı role dikkat çekerek, yayınına devam etmesinin çok önemli olduğunu vurgulamış ve şu değerlendirmelerde bulunmuştu:

 

Devam etmeleri ve çizgilerini sürdürmeleri önemli; hem de çok önemli!

Kasdım şudur: Bu terörist saldırının gerçekleşmesi de isbatlıyor ki, bildik türden bir kitle yayını olmayan bu dergi, insanları haberdar etmede önemli bir rol oynuyor.

Diğer dergiler gibi yüz binlerce satmıyor belki ama, Türkiye’de ve dünyanın bu bölgesinde neler olup bittiğiyle ilgilenen kimileri, dergiyi alıp birbirlerine veriyor ve takib ediyor. Bu bakımdan, ADIMLAR yayınına devam etmeli ve derginin iyi yazarları da yayınlarını çıkartmayı sürdürmeli.

Bu terörist saldırıda, en azından böyle bir olumlu yön görüyorum.

Ancak emin olduğum şey şu ki, bu saldırının arkasında kimler olduğunu asla bulmayacaklar. Sözkonusu terörist saldırının suçluları, ortaya çıkartılmayacak.

ABD ve İsrail ajanları tarafından bir suç işlendiğinde, failleri bulmazlar.

Failleri bulsalar, onları ele geçirmezler.

Failleri ele geçirseler, serbest bırakır ve ABD’ye yahud İsrail’e gitmelerine izin verirler.

Her ne olursa olsun, bu berbat terörist saldırının gerçekleşmesi de isbatlıyor ki, yozlaşma ve ihanete karşı durma noktasında, bu derginin toplumda oynayacağı bir rol vardır.

Sonuç olarak; demek ki susturmak istiyorlar bu insanları. Tekrar etmeme gerek yok, çünkü benden daha iyi biliyor ancak, -İbda Hareketi’nden diğer militan gönüldaşlar gibi- Kumandan Mirzabeyoğlu kendisini korumalıdır. Yoksa, protesto ve karşı çıkış için ihtiyaç duyulan bu ses ortadan kaybolacaktır.

Şimdi, şehidin hatırası ve yine o saldırıda yaralananlarla dayanışmamızı göstermek için, bir ân düşünelim ve dua edelim.

Bizi susturamayacaklar!

Carlos

 

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: