“FIRAT’IN DOĞUSU”NA RAZI MISINIZ?

“FIRAT’IN DOĞUSU”NA RAZI MISINIZ?

Cerablus operasyonu ile başlayan süreçte YPG/PKK’ya Fıratın doğusunu gösteren AKP iktidarı ne yapmaya çalışıyor? Türkiye-Suriye sınırının operasyon yapılan bölgesi dışında kalan yaklaşık 800 kilometresi YPG’nin kontrolünde.

Bu 800 kilometreyi YPG nasıl elde etti? Kimlerin işbirliği ile sınırımızda bu kadar büyük bir tehlike oluştu? Eğer tehlike değilse niçin Cerablus’a girildi? Bu soruları hükümet ve çevrelerinin bir ân önce cevaplaması gerekmektedir.

IŞİD bahane edilerek İncirlikten kalkan ABD, Alman, Fransız uçakları NATO kapsamında YPG’yi bölgeye yerleştirirken, orada yaşayan Arap ve Türkmenler yurtlarından sürülürken AKP iktidarı ne yaptı?

1 Kasım 2015 günü sabahı (tarihe dikkat!) Amerika ile birlikte YPG/PKK’yı koruyan hava bombardımanlarına dahil olarak… O günden beri sistemli bir şekilde bu saldırılara devam ederek… Arap ve Türkmenlere kapılarını açıp “yardım ediyorum” beyanları arkasında PYD’ye alan açarak işgali kolaylaştırdı… Boşaltılan köyler, şehirler, Türkmen ve Arapların sürülmesi sürecini hızlandıran Mülteci adı altındaki süreç…

Şimdi gelinen son aşama da “Fırat’ın doğusu” gösteriliyor. Siz kime neyi veriyorsunuz, kimin vatanında kime yer gösteriyorsunuz?

Terörist Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook ne diyor: “Cerablus’un güneyine hava saldırıları düzenlendiği ve Türk askerleri ile Demokratik Suriye Güçleri bağlantılı bazı muhalif gruplar arasında çatışmaların yaşandığı yönündeki haberleri takip ediyoruz. IŞİD’in olmadığı bölgelerdeki çatışmaları kabul edilemez ve derin bir endişe kaynağı olarak bulduğumuza açıklık getirmek isteriz.”

Cerablus’un güneyinde bulunan Amerika’nın organizasyonu olarak YPG’nin oluşturduğu “Demokratik Suriye Güçleri” ile çatışmalardan endişe duyduğunu belirtiyor ABD Pentagon sözcüsü. YPG’nin Fırat’ın Doğusu’na geçmesi konusunda ABD ile anlaştık diyen AKP iktidarı, Pentagon’un bu açıklaması ile bir kez daha kandırıldığını açıklayabilir.

Kandırıldı mı, yoksa Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun dediği gibi “Cerablus aylar önce ABD ile birlikte planlanan operasyonun bir parçası” mı?

Kim kandırıldı? Yada kim kandırılıyor burada?

Kandıranlar kim, kananlar kim?

800 kilometrelik sınır oluşurken sesleri çıkmayan AKP iktidarı, niçin birden Cerablus operasyonuna girdi? 90 kilometrelik Cerablus’un önemi ABD ve AKP için nedir?

“Fırat’ın Doğusu”na AKP’yi kim razı etti?

Barzani mi?

ABD mi?

Ve yarın, Cerablus’a YPG’nin gelmesine kim razı edecek.

Barzani mi?

ABD mi?

Neticede;

Bir ülke düşünün; her gün şehirlerin de tonlarca bomba patlayan.

Bir ülke düşünün; her gün polislerini, askerlerini şehit veren.

Bir ülke düşünün; bu saldırıları yapan PKK’ya değil de, Işid’i “en büyük düşman” gören.

Bir ülke düşünün; PKK/PYD/DSG Fırat’ın Batısı’nı kevgire çevirmişken, Amerika ile birlikte Menbiç’i YPG’ye teslim etme operasyonuna verdiği destek için “teşekkür” alan.

Bir ülke düşünün; kendi toprağından kalkan yabancı uçaklar, PKK’ya silah yardımı yapsın.

Bir ülke düşünün; PKK/PYD/DSG gibi örgütlere yardım eden ABD’nin desteği ile Cerablus’a girsin.

Bir ülke düşünün; İsmi “Fırat kalkanı” ama düşmanı Işid olsun.

Bir ülke düşünün!

Düşünün!

Adam gibi bir ülke düşünün…………………………..

Tufan ERSÖZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: