BEŞTEPE “YENİ KRİZ” İSTEMİYOR

BEŞTEPE “YENİ KRİZ” İSTEMİYORAKP Milletvekili USTA Alperenleri “Kınadı”BEŞTEPE “YENİ KRİZ” İSTEMİYOR

Alperen Ocakları TABİİ DÜŞMAN İsrail’i sinagog önünde protesto ederek kısas mantığı içerisinde bir açıklama yapmıştı. Alperen Ocakları yaptıkları açıklamada, “zulmünüze devam ederseniz bizde sizin burada ibadet özgürlüğünüzü engelleriz”  görüşünü dile getirmişlerdi.

Alperen Ocaklarının kısas mantığı içersinde yaptıkları bu eylem sonrasında Türkiye’deki İsrailci Yahudiler tepki göstermiş, “Türk Yahudi Toplumu” isimli kuruluş benzer bir protestonun Balat’daki sinagog önünde de yapıldığını ifade ederek, sosyal medya hesabından Başbakanlık ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da  hesaplarını ekleyerek tepkisini göstertmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından işgalci terörist İsrail’in Neve Şalom Sinagogu önünde protesto edilmesiyle ilgili Sputnik‘e konuşan AKP Konya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Leyla Şahin Usta, bu tür provokasyonlara gelinmemesi gerektiğini ifade ederken işgalci terörist Yahudiler için birlik çağrısında bulundu

Usta, Neve Şalom Sinagogu önündeki protesto ile ilgili olarak; 

“Türkiye içinde bu tür provokasyonlara bizim insanlarımız gelmeyecektir diye düşünüyorum. Bu tür provokasyonlar ne Müslümanlara hizmet eder ne de birliğimize bütünlüğümüze fayda edecek şeylerdir. Tam tersine bunlar bizim birliğimizi bütünlüğümüzü bozacak davranışlardır. O yüzden kimse endişe etmesin, güvenlik güçlerimiz de buna müsaade etmeyecektir. Bizler de bu konuda hassasız. Bizler de bu tip uyarılarda bulunuyoruz, bugüne kadar bu tip provokasyonların olması için çok çaba sarf edildi ama olmadı, bundan sonra da olmayacaktır inşallah” diye konuştu.

Ne gariptir ki, komu oyu AKP milletvekili Leyla Şahin Usta’nın adını, TBMM İnsan Hakları Sözcüsü olduğunu İsrail’in Filistinli katliamıyla değil de, bu katliama sessiz kalmak istemeyen Alperenlerin sinegog önünde yaptıkları bir eylemle öğrenmiş oldu. Her fırsatta  “İsrail dostumuz” ve “Yahudi sermayesini öper başımın üstüne koyarım” diyen Recep Tayyip Erdoğan ise, AKP Milletvekili USTA’nın ardından Körfez turu öncesi söz konusu protestolarla ilgili ise şunları söyledi;

“Kudüs’te yapılan hak ihlalleri Müslümanların da başkalarının haklarını ihlal etmesine asla gerekçe olamaz. Başka dinlere mensup insanların ibadethanelerine halel getirmek bizim medeniyetimizde asla yoktur.”

Erdoğan “YENİ KRİZLERE İHTİYAÇ YOK” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mescid-i Aksa çevresinde sükûnetin yeniden hâkim olması için yoğun çaba sarf ediyoruz. İsrail hukuka, insani değerlere uygun davranmalı. Bölgede gerilimi tırmandıracak adımlardan kaçınmak gerekiyor. İslam dünyasının yeni krizlere ihtiyacı yok.”

Ayrıca Erdoğan “Türkiye Cumhurbaşkanı” ve “İslam Birliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı” sıfatıyla da bir bildiri yayınladı. Bu bildiri hakkındaki yorumları da siz okuyucularımızın takdirine bırakıyoruz. Yayınlanan bildiriyi aşağıda aynen veriyoruz.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d