PUTİN LGBT PROPAGANDASINI YASAKLADI – TÜRKİYE’DE DURUM

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geleneksel olmayan cinsel ilişki, pedofili ve cinsiyet değiştirme isteğine neden olabilecek enformasyon propagandasını yasaklayan yasayı onayladı.

Buna göre, geleneksel olmayan cinsel ilişki ve pedofilinin kitle iletişim araçları, internet, reklamlar, edebi eserler ve sinema yoluyla yaygınlaştırılması yasa dışı olarak değerlendirilebilecek.

Aynı mecralarda gençler arasında cinsiyet değiştirme çağrıları da yasak kapsamına alındı.

Çocukların LGBT ile ilgili bilgileri dinlemesi ve izlemesine erişimi sınırlayan mekanizmanın hayata geçirilmesini de öngören yasayla, hükümet tarafından yetkilendirilen bir kuruluşun izleme yapmasına olanak sağlanacak.

CEZALAR 10 MİLYON RUBLEYE KADAR ÇIKIYOR

LGBT, pedofili ve cinsiyet değiştirme propagandasını sağlayan ülkedeki gerçek ve tüzel kişiler ile yabancılar ve yabancı kitle iletişim araçlarına yönelik cezaların getirildiği yasayla öngörülen para cezaları 50 bin Rus rublesi (yaklaşık 827 dolar) ile 10 milyon Rus rublesi (yaklaşık 165 bin 290 dolar) arasında değişiyor.

Türkiye’deki duruma gelince…

Göstermelik yasaklar bir yana her şey serbest. Yasaklar, normal olmayan cinsî ilişki yaşadığı bilinenleri değil, bu sapkınlığını siyasî olarak muhalefeti ile birleştirenleri hedef alıyor. Bu da AKP’ye muhalif olmamak kaydıyla her türlü sapkınlık serbest anlayışını doğuruyor ki Bülent Ersoy gibi bir dönme resmî davetlerde Cumhurbaşkanı tarafından ağırlanmaya devam ediyor.

Devlet, cinsiyet değiştirmek isteyenlerin ameliyat masraflarını Müslüman Anadolu Ahalisi’nin cebinden karşılamaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: