YALAN İMPARATORLUĞU ABD’NİN, IRAK YALANLARI VE İNSANLIK SUÇLARI SORUŞTURULSUN

Amerika’nın Irak yalanları

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin, ABD ve kolektif Batı’nın politikalarının yalanlar üzerine inşa edildiğini belirterek BM’nin Washington’un insanlık suçlarını soruşturması gerektiğini vurguladı.

20 yıl önce, 5 Şubat 2003’te ABD’nin Irak’a girmek için devrik lider Saddam Hüseyin’in kitle imha silahlarına sahip olduğunu öne sürerek uluslararası topluma yönelik en büyük aldatmacalardan birini gerçekleştirdiğini anımsatan Volodin, BM’den yetki almadan Irak’ı yerle bir eden ve yarım milyon insanı katleden Washington’un daha sonra kitle imha silahları iddiasının yalan olduğunu itiraf ettiğine dikkat çekti.

‘NATO’nun doğuya doğru genişlememe vaadi ve Minsk anlaşmaları da aldatmacaydı’

ABD’yi ‘yalan imparatorluğu’ olarak niteleyen Volodin, “ABD ve kolektif Batı’nın tüm politikası yalanlar üzerine inşa ediliyor. NATO’nun doğuya doğru genişlememe vaadinde de aynısı oldu” dedi.

Minsk anlaşmalarının da aldatmaca olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Volodin, zamanında eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell’in oynadığı rolün eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından üstlenildiğinin altını çizdi.

Volodin, “BM, Washington’un insanlık suçlarını soruşturmalı. Kararları alan siyasetçiler de, milyonlarca can kaybı, sığınmacı, dağılan kaderler, yıkılan devletler nedeniyle cezalandırılmalı” çağrısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: