UKRAYNA’NIN NEO-NAZİZM’DEN KURTARILMASI İÇİN

Rus Senatör Cabarov, Ukrayna’nın neo-Nazizm’den kurtulmasına yalnızca Rusya’nın yardım edebileceğini belirtti.

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Dışişleri Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, Telegram kanalından yaptığı paylaşımda Ukrayna halkının neo-Nazizm’den kurtulmasına yalnızca Rusya’nın yardım edebileceğini ifade etti.

Cabarov, “Ukraynalı kardeşlerimizi neo-Nazizm’den kurtarabilecek olan yalnızca Rusya gibi görünüyor. Bunu ne kadar erken yaparsak, o kadar çok Ukraynalı evlerine, ailelerine sağ salim dönebilecek. Ruslar ile Ukraynalılar arasındaki dostluk bağları da o kadar çabuk kurulacak” ifadelerini kullandı.

Ukraynalı politikacıların her yeni silah tedariki için ‘talihsiz halkını savaşın alevlerine daha fazla attığını’ söyleyen senatör, ” Ukraynalı politikacılar NATO yönetmenlerinin talimatları doğrultusunda tüm ulusu yok etmeye hazırlar. NATO ile neo-Nazi Ukrayna arasında böyle bir takas söz konusu. Özünde korkunç bir takas” ifadelerine yer verdi.

Ukrayna halkının tüm bu olanlar karşısında ‘sessiz kaldığını’, çünkü Ukrayna Güvenlik Servisi’nin baskı makinesinin 7/24 çalıştığını belirten senatör, “Yirminci yüzyılın deneyimi, Nazizmin ancak dışarıdan yok edilebileceğini gösterdi. SSCB’nin 1945’te Almanya halkını Nazizm’den kurtararak yaptığı gibi” değerlendirmesinde bulundu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: