HDP BÜROLARI BOMBALANDI!

HDP BÜROLARI BOMBALANDI!

25 Mart 2015 Çarşamba günü dergi büromuzun bombalanmasının ardından gelişen süreçte Etnik Kürtçü, Bölücü siyaset izleyen HDP Büroları, aralıksız olarak saldırılara uğramaya devam ediyor.

Özellikle İstanbul ve büyük şehirler başta olmak üzere Anadolu’nun Batısında başlayıp son 1 aydır artan bu saldırılar, Anadolunun hemen hemen bütün ilçelerine yayılmış durumda. Bu seçim döneminde parti binaları, seçim büroları, otobüsleri ve çalışanlarına yönelik Türkiye genelinde en az 85 ayrı merkezde HDP’ye yönelik fiili müdahale ve protesto gerçekleşti.

Anadolu halkının ilk defa bu süreçte fiîli olarak tepki gösterdiği Etnik Bölücü siyaset, bu saldırılar karşısında yanında daima hükümet ve hükümet güçlerini buluyor.

 

ADANA VE MERSİN’DE BOMBA

Adana’da HDP il ve Seyhan ilçe örgütlerinin bulunduğu binada bugün sabah saatlerinde meydana gelen patlamada 4 kişi yaralandı. Binada çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, yaralanan 4 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Bina tamamen tahrip olurken, çevredeki binaların camları da patlamanın etsiyle kırıldı.

Diğer yandan eşzamanlı gerçekleştirildiği anlaşılan bir diğer saldırı ise HDP Mersin İl Örgütü’nün bulunduğu binada gerçekleşti.

İçerisinde üç partilinin bulunduğu sırada, parti merkezinin balkon kısmına bırakılan bir cisim büyük bir gürültü ile patladı. Söz konusu cismin, hediye “çiçek buketi” olduğu ve kapıdan geri çevirilen çiçeğin dışarıdan balkona atıldığı söylenmekte. Yaşanan patlama üzerine parti binasının içerisinde yer alanlar kişiler ve diğer bina sakinleri kendilerini binadan dışarıya attı. Meydana gelen patlamada parti binasının bulunduğu katın camları ile diğer bazı dairelerin camları kırıldı. Saldırıyı gerçekleştiren kişi yada kişilerin parti binasına attıkları bomba sonrası olay yerinden uzaklaştıkları belirtildi.

Kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiği bilinmeyen bu saldırı sonrası olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Her iki olayda da patlayan bürolar kullanılamaz hâle getirildi.

 

AKPKK MEDYASI VE ADIMLAR

HDP bürolarına karşı Anadolu coğrafyasında verilen tepkilerin kitleler hâlinde gerçekleştirilmesi, Hükümet ve hükümet ortağı HDP-PKK’nın Anadolu insanı tarafından nasıl karşılandığını göstermekte.

ADIMLAR Bürosu’na katliam kastıyla gerçekleştirilen ve kadromuzdan Ünsal Zor’u şehid verdiğimiz saldırının ardından, saldırıyı gerçekleştirmiş veya pek memnun olmuş bir tutumla sessiz kalarak tavır alan hükümet ve çevreleri, son yıllarda stratejik ortağı konumundaki HDP-PKK’nın bürolarına yapılan en ufak saldırı karşısında “cumhurbaşkanı”(!)ndan ilçe başkanlarına kadar kınama mesajları yayınlamakta.

Dergimize düzenlenen saldırı öncesinde Kürtçü medyanın dergimizi ve arkadaşlarımızı hedef gösterdiği yayınların ardından yapılan saldırı sonrası hemen bu yayınlarını kaldırmaları ve AKP medyası ile birlikte ADIMLAR’a karşı “örgütlü” bir şekilde sessiz kalmaları, saldırının faillerinin suç ortakları oldukları biçiminde görünmekte.

ADIMLAR Dergisi’ne düzenlenen saldırı sonrasında yaşanmakta olan bu protesto ve saldırılar, yarın, hükümet ve çevrelerine yöneldiği zaman, biz de tabiî olarak bunları kınamayacağız!

Diğer yandan Kürtçü siyasetçilerin her bir isteklerinin ardından “Eğer olmassa iç savaş çıkar ha!” biçiminde yaptıkları tehditlerin ardından, yaşanan son saldırılar sonrasında “iç savaş” etrafında açıklama yapmamaları dikkatlerden kaçmıyor.

ADIMLAR Dergisi

 

hdp_mersin

hdp_saldırı_3 (1)

hdp-adana-ve-mersin-il-binalarinda-patlama-1174701

hdp-adana-ve-mersin-il-binalarinda-patlama-1174703

hdp-adana-ve-mersin-il-binalarinda-patlama-1174707

hdp-adana-ve-mersin-il-binalarinda-patlama-1174709

hdp-adana-ve-mersin-il-binalarinda-patlama-1174711

hdp-adana-ve-mersin-il-binalarinda-patlama-1174715

hdp-binasina-saldiri-1494835

hdp-binasina-saldiri-1494836

iki-ilde-hdp-binalarina-saldiri--1494840

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: