BAKAN’IN YOLUNU KESTİLER: “ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILAMAZ!”

BAKAN’IN YOLUNU KESTİLER: “ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILAMAZ!”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Tokat Valiliği, Tokat, Turhal, Pazar Belediyeleri ve Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi birlikteliği ile Arzupınarı köyünde Bölgesel Hayvan Borsası ve Et Entegre Tesisi’nin açılışına gitti.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan Turhal Şeker Fabrikası çalışanı bir grup işçi, bu sırada Tokat-Turhal karayolu üzerinde Bakan Fakıbaba’nın konvoyunun önü kesti.

Aracından inen Bakan Fakıbaba burada işçiler ile bir görüşme yaparken, jandarma ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Gazetecilerin görüntü alınması engellendi. Yaklaşık 20 dakika işçilerle görüşen Bakan Fakıbaba daha sonra tesis açılışına geçti.

 

“MEMLEKETE YAZIK OLACAĞINI ANLATTIK”

Turhal Şeker İş Sendikası Başkanı Nurullah Alpat, Bakan Fakıbaba ile yaptıkları görüşme sonrası açıklamada bulundu. Alpat; “Sevgili Bakanımızın yolunu kestik mi? Kendimizi de feda mı ettik onu bilmiyoruz. Ama sağ olsun kendisi de bize duyarlı davrandı. Arabasından indi. Biz de sorunlarımızı anlattık. Bu mevzunun işçinin mevzusu olmadığını, bu mevzunun Tokat’ın sorunu olduğu anlattık. Bu memlekete yazık olacağını anlattık. Sağ olsun bizi dinledi. Gerekli merciler ile görüşeceğini söyledi” diye konuştu.

“ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILAMAZ!”

Bakan Fakıbaba’nın yolunu kesen işçilerin, “Şeker vatandır, vatan satılamaz!” diye hep bir ağızdan slogan atması dikkatleri çekti.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: