İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR… 22 Mart 2015: “EMPERYALİZM” KAVRAMI ETRAFINDA

İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR… 22 Mart 2015: “EMPERYALİZM” KAVRAMI ETRAFINDA

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Platformunun bugün gerçekleşen İstişare-Sohbet toplantısında gündemimize dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Umumi çağrı olmamasına rağmen dergimize gelen okuyucularımızla gerçekleştirdiğimiz bu haftaki sohbete Aydın-Nazilli’den Murat Elçin gönüldaşımız da katıldı.

Günlük adi politikalar ve dayatılan gündemden farklı olarak, kendi gündemimize dair bazı başlıklar ele alındı. Bu çerçevede Platform sözcümüz Sayın Cem Türkbiner’in “emperyalizm” kavramı etrafında açtığı tartışma ile başlayan sohbet, Abdullah Öcalan’ın dün Diyarbakır’da okunan “açılım mektubu”na atıfla “emperyalizmle kolkola İslâm Savaşçılarına saldırıp, antiemperyalist söylemde bulunmak” biçimindeki tezada atıflarla sürdürüldü.

Masada hazır bulunan okuyucularımızın yanında, Maraş’tan sohbetimize canlı yayınla dahil olan kalabalık bir okuyucu gurubu adına temsilci gönüldaşımız Baki Aytemiz, Erdoğan-Arınç arasında son günlerde patlak veren ve Hükümet partisi içinde yaşanan çözülme etrafında değerlendirmeler yaptı.

İki buçuk saat boyunca farklı bir çok meselenin tartışıldığı istişare-sohbet toplantısı, gayet dinamik bir biçimde sürdürülerek akşam namazı arifesinde sona erdirildi.

 

ADIMLAR Dergisi

00101020304050607

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: