HAÇLI TERÖRÜN MERKEZ ÜSSÜ VURULDU!

HAÇLI TERÖRÜN MERKEZ ÜSSÜ VURULDU!

Bölgemizde onyıllardır süren Haçlı işgallerinden sorumlu Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO’nun merkezine ev sahipliği yapan, aynı zamanda İslâm-Türk Düşmanı Avrupa Birliği’nin başkenti de olan Bekçika’nın Brüksel kenti bu sabah çok sayıda patlama ile sarsıldı.

Brüksel’deki Zaventem Uluslararası Havalimanı‘nda yaşanan iki patlamanın ardından Belçika resmi televizyonu saldırılarda “çok sayıda” kişinin öldüğünü duyurdu. Havalimanında tam da Amerikan Havayolları kontuarının yanında meydana gelen çifte patlamanın ardından bu kez de AB kurumlarına yakın bir metro istasyonunda patlama gerçekleşti. Onlarca ölü olduğu rivayet edilse de, yaşanan saldırılarda ölen ve yaralanan sayısı henüz netleşmiş değil.

 

MİSİLLEME SALDIRISI MI?..

Amerika, NATO ve AB’yi hedef alan eylemlerin “Paris saldırılarının sorumlusu” olduğu gerekçesiyle aranan mücahid Salah Abdeslam‘ın yaralı bir şekilde yakalanmasından hemen sonra gerçekleşmesi dikkat çekti. Görgü tanıklarının Havaalanında gerçekleşen eylemde önce silah seslerinin geldiği, ardından patlama yaşandığına ilişkin tanıklıkları bu iddiaları doğrular mahiyette.

Bilindiği gibi, Paris taarruzlarını bahane eden Belçika polisi 14 Kasım 2015 tarihinden bu yana Belçika’da yüzlerce ev baskını yapmış ve saldırıların sorumlusu olduğunu iddia ettiği Salah Abdeslam’ı yakalamak bahanesi altında onlarca masum Müslümanı yargısız infazlara tabi tutmuş ve katletmişti.

 

ABD, NATO VE AB

Brüksel, Amerika’nın başını çektiği Uluslararası Terör Örgütü NATO’nun merkez üssü olmanın yanında, Avrupa Birliği adlı Haçlı Kulübünün de başkenti olma özelliğini de taşıyor.

Kelimenin tam mânâsıyla bu sabah Avrupa’nın göbeğinde yaşanan bu saldırılar, 25 yıldır Haçlı güçlerinin işgali altında olan, sömürülen ve soykırıma tabi tutulan İslâm Coğrafyasında Amerika başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinin hergün gerçekleştirdikleri eylemlerin kendi şehirlerinde uygulanmasından başka bir şey değil.

Kaldı ki Belçika, aynı politikaları ülkesindeki Müslümanlara karşı da uygulamaktaydı. Bu çerçevede geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri baskınlarla ilgili haberimizin son cümlesi, hâlen geçerliliğini korumaktadır:

Ankara’da üst üste yaşanan saldırıları uzaktan “güven” içinde seyreden Avrupalının kalbi ve NATO’nun merkez üssü Brüksel, diğer bütün Avrupa şehirleri gibi güvensiz bir geleceğe doğru adım atıyor.

ADIMLAR Avrupa

b13a80b0-5d73-475b-8080-ede3434349b856f0f742c03c0e692497ec8d

56f0f8c1c03c0e692497ecb4CeI_fioW4AAUYl8CeI_gdmXEAAKMgoCeI_gzSWAAAOI1LCeI_h7RWAAA9DUO

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d