UKRAYNA’YI KIŞKIRTANLAR ŞİMDİ KENDİLERİ UKRAYNA’DAN PARÇA KOPARMA PLÂNLARINI AÇIĞA VURMAYA BAŞLADI

Ukrayna’yı Rusya’ya karşı kışkırtıp Rusya’ya yem eden Batı, Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO şemsiyesi altında güya Ukrayna’ya destek olurken, diğer yandan savaş sonrasında artık varolamayacağını gördükleri Ukrayna topraklarını ele geçirme hesapları yapmaya da başlamış görünüyorlar.

Ukrayna’nın Batısındaki Galiçya bölgesi tarihî olarak Polonya’ya ait. Galiçya’nın bir kısmı halihazırda Ukrayna’da bulunurken, diğer kısmı da hâlen Polonya sınırları içerisinde. Bu bölgeye aynı zamanda Güneydoğu Polonya da denilmekte.

İşte, Ukrayna’nın Rusya karşısında düşeceği aciz durumdan istifade etmek isteyen Ukrayna’nın destekçisi (!) ve NATO üyesi Polonya, Galiçya dahil Batı Ukrayna’yı topraklarına katmak için fırsat kollamaya başladı.

Bu konudaki tezleri öncelikle Rusya’nın yaydığı yalan haber olarak yaftalayıp NATO’ya halele getirmek istemeyen Haçlı Batı ittifakı artık bu realiteyi gözardı edemez hâle geldi.

En tepelerden yapılan yalanlamalara rağmen, kendi içinden de durumu doğrulayan açıklamalar gelmeye başladı. ABD Savunma Bakanlığı’nın eski danışmanı Emekli Albay Douglas McGregor, Polonya’nın Ukrayna’nın bir kısmını ele geçirerek topraklarını genişletmek istediğini belirterek bunun NATO ülkelerinin çıkarlarına aykırı olduğunu kaydetti.

YouTube’daki Judging Freedom kanalına konuşan McGregor, “Polonyalıların açıklamalarını dikkatlice okursak topraklarının genişlemesinden bahsettiklerini görürüz. Kaybettikleri toprakları ikame etmek istiyorlar. Bu, NATO’nun amaçlarına aykırı. İttifak üyelerinin büyük kısmının onlara destek vereceğine şüpheyle bakıyorum” ifadesini kullandı.

Polonya’nın 400 yıl önce Avrupa’nın en büyük devleti ve en güçlü ordusuna sahip olduğunu anımsatan uzman, Varşova’nın, Ukrayna’nın batısı ve hatta Belarus dahil eski toprakları yeniden kontrol altına alarak eski büyüklüğünü yeniden kazanma peşinde olduğu tahmininde bulundu.

Stratejik açıdan, Polonya’nın eylemlerinin makul olmadığını dile getiren McGregor, NATO ve ABD’nin, Polonya birliklerinin Ukrayna’ya olası girişini durdurmak için hiçbir şey yapmadığını belirtti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: