HIRVATİSTAN CUMHURBAŞKANI MİLANOVİC: BATI, KİEV’E YARDIM EDEREK ULUSLARARASI POLİTİKADA “ÇİFTE STANDART” UYGULUYOR!

‘TANKLARIN UKRAYNA’YA GÖNDERİLMESİ SAVAŞI UZATIR’

Milanovic, askerî bir kışlayı ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı konuşmada, Ukrayna’ya ileri teknoloji tanklar gönderme kararı dahil, Batı silahlarının Kiev’e akışını eleştirip Batılı ülkeleri, Kiev’e yardım ederek uluslararası politikada “çifte standart uygulamakla” suçlayarak, “Oraya herhangi bir öldürücü silah gönderilmesine karşıyım. Bu savaşı uzatır” dedi.

‘RUSYA’NIN PARÇALANMASINDAN SÖZ ETMEK DELİLİKTİR’

Hırvat lider, “Amaç nedir? Rusya’nın parçalanması mı, hükümetin değişmesi mi? Bir de Rusya’nın parçalanmasından söz ediliyor. Bu delilik” ifadelerini kullandı.

Milanoviç’in Ukrayna’ya silah göndermenin savaşı daha uzun süreceği görüşü, Ukrayna’ya ihtiyacı olan silahları vermenin çatışmayı olabildiğince çabuk bitirmenin en iyi yolu olduğunu söyleyen birçok Batılı ülkenin görüşüyle ters düşüyor.

İngiltere eski Başbakanı Boris Johnson Aralık ayında Ukrayna’ya daha iyi silahlar vermenin savaşı bitirmeye yardımcı olacağını söylemişti: “Ukraynalılar başarılı olmak için gerekli cesarete sahipler. Bunu kanıtladılar. Sadece donanıma ihtiyaçları var”.

‘UKRAYNA BİRLİKLERİNİ EĞİTMEYECEĞİZ’

Reuters, Hırvatistan Cumhurbaşkanı’nın Batı’nın Ukrayna’ya yardımını defalarca eleştirdiğini kaydetti. Ekim ayında Milanovic, “Hırvatistan’ın bu savaşa gereğinden fazla dahil olmasını istemiyorum” diye Hırvatistan’ın Ukrayna birliklerini eğitmeyeceğini söyledi.

UKRAYNA, NATO ADINA VEKALETEN SAVAŞIYOR

Milanoviç, daha önce yaptığı bir açıklamada, Batı’nın Ukrayna üzerinden Rusya’ya karşı bir vekalet savaşı yürüttüğünü, Washington ve diğer NATO ülkelerinin Ukraynalıları Rusya Federasyonu’na karşı kendi adlarına savaşmak için kullandıklarını vurgulamıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: