ADIMLAR İSTİŞARE VE ŞEHİDLERİ ANMA TOPLANTISI YAPILDI

ADIMLAR İSTİŞARE VE ŞEHİDLERİ ANMA TOPLANTISI YAPILDI

Adımlar Fikir-Kültür-Siyaset Platformu olarak 26 ve 27 Ocak tarihlerini kapsayacak şeklide gerçekleştireceğimizi duyurduğumuz 25 Ocak 1991’de Bayezid Meydanı’nda gerçekleştirilen “Şanlı Cuma” eylemi, 25 Ocak 2000 tarihinde Metris’e yapılan “Noel Baba Operasyonu” ve bu operasyon neticesi Sancar Kartal’ın şehadeti ve 30 Ocak 2018 tarihinde vefat eden değerli büyüğümüz, Kumandan’ın dava arkadaşı, avukatı ve eniştesi Sayın Avukat Harun Yüksel’in anması ve istişare toplantısı programı, yurdun çeşitli illerinden gelen katılımcıların iştirakiyle gerçekleşti.

Maraş, Kars, Zonguldak, Sakarya ve Bursa’dan gelen gönüldaşların yanı sıra, çeşitli illerden İstanbul’da üniversite okumaya gelen gençlerin de iştirak ettiği programın sürpriz katılımcısı Kumandan Mirzabeyoğlu’nun kardeşi, merhum Harun Ağabeyimizin muhterem zevceleri Sayın Necla Yüksel oldu…

Cuma-Cumartesi-Pazar…

Cuma gecesi ve daha öncesinden İstanbul dışından gelen gönüldaşlarla geceyi Adımlar bürosunda geçirdikten sonra Cumartesi sabahı yapılan kahvaltı sonrasında sohbete başlanırken, gün boyu diğer illerden gelen gönüldaşların da katılımıyla Pazar sabaha kadar sohbete devam edildi.

Pazar sabahı bir kısım gönüldaşlar sabah namazını kılmak, Eyüb El-Ensarî Hazretleri, Kumandan ve Üstad’ı ziyaret etmek üzere Eyüp Sultan’a geçtiler. Bir kısım gönüldaş da Adımlar bürosunda istirahata çekildi.

Pazar günü yapılan kahvaltının ardından öğle namazının kılınmasını müteakip daha önce duyurulduğu şekilde kamuoyuna açık programa geçildi.

Programa, Halis Turan gönüldaşın Kur’ân tilavetiyle başlandı.

Aydın Alkan’ın, yapmış olduğu programın sunuş konuşması ardından Harun Yüksel ağabeyimizin Ünsal Zor’un şehadeti akabinde Ünsal Zor belgeseli münasebetiyle kendisiyle yapılmış olan röportajdan bir parça gösterildikten sonra, Kumandan Mirzabeyoğlu’nun Harun Ağabeyimiz’in vefât ettiği gün taziye evinde yapmış olduğu uzun sohbetinden bazı kısımlar izlettirildi.

Daha sonra Harun Yüksel Ağabeyimiz’in oğlu Mehmet Yüksel bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın ardından Antalya’da yaşanan hava muhalefeti sebebiyle programa katılamayan Hakan Yaman gönüldaşımızın iletmiş olduğu konuşma metnini Aydın Alkan okudu.

Daha sonra sırasıyla Baki Aytemiz ve Selim Gürselgil’in yaptıkları konuşmaların ardından Adımlar Platformu Genel Başkanı Sayın Ali Osman Zor’un yapmış olduğu konuşma neticesi toplantı resmi olarak hitama ererken, büroda bulunan gönüldaşların kendi aralarındaki sohbet gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Programda yapılan konuşmaların görüntülü kaydına ve tam metinlerine önümüzdeki günlerde sitemizden ulaşabilirsiniz.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: